Samsung'un Yeni G8 ve G6 Oyun Monitörleri Gözden Geçirme

G8 ve G6 Samsung'dan Göz Alıcı Yeni Oyun Monitörleri
2 024 yılında CES fuarında duyurusu yapılan Samsung'un yeni oyun monitörleri nihayet ön siparişe açıldı. 49 inç boyutundaki devasa Odyssey G9 (G95SD) monitörünün ilk detayları Ocak ayında duyurulmuş olsa da, ben son zamanlarda bu monitörün daha küçük yavrularını (ve Samsung'un yeni akıllı monitörlerinden birini) kişisel olarak inceleme fırsatı buldum. Bu monitörler, daha düşük fiyatları ve daha pratik ekran boyutlarından dolayı oldukça etkileyici.

Samsung'un üçüncü nesil QD OLED teknolojisine dayalı olan 2024 Odyssey G8 OLED (G80SD) ve Odyssey G6 OLED (G60SD), Alienware AW3225QF ve HP Omen Transcend 32 gibi monitörlerle benzerlik gösteriyor. Bu teknoloji, geleneksel OLED ekranlara göre zengin renkler, derin siyahlar ve AMD FreeSync Premium Pro desteği ile artırılmış parlaklık sunuyor. Ancak, bu iki monitör, 32 inçlik G8'in 4K çözünürlüğü ve 240Hz yenileme hızıyla daha çok yönlü olmasının yanı sıra, daha küçük olan G6, 2.560 x 1.440 çözünürlüğü ve 360Hz yenileme hızıyla rekabetçi oyunlar için daha uygun.


G8 ve G6 Samsung'dan Göz Alıcı Yeni Oyun Monitörleri - 2

Bu iki monitörden favorim G8, çünkü Alienware'den farklı olarak düz bir ekrana (kavisli olmayan) sahip, yansıtıcı olmayan mat bir kaplama ve inanılmaz ince 0.15 inçlik bir panelle tasarlanmış son derece şık bir görünüme sahip. Ayrıca, Samsung, G8 ve G6'yı daha iyi sıcaklık kontrolü sağlayan, ihtiyaç duyulması durumunda parlaklığı önceden kontrol edebilen bir dinamik soğutma sistemiyle donattı. Ayrıca, ilk kez, Samsung, monitörün yanması durumunda üç yıllık garanti sunuyor.

Ayrıca, nispeten büyük bir monitöre olmasına rağmen, G8 yükseklik ayarını destekliyor ve portre moduna döndürme özelliğine sahip. Kolaylık için, oyun konsollarıyla birlikte geleneksel bir PC'ye kolayca bağlayabilmeniz için dahili stereo hoparlörler ve bir güneş kumandasıyla geliyor. Ve eğer bu da yetmiyorsa, G8 ayrıca NVIDIA GeForce Now ve Xbox Cloud Gaming gibi yayın hizmetlerine erişmenizi sağlayan Samsung'un Oyun Merkezi'ni de içeriyor.

Daha hardcore oyuncular için G6, (aynı kumanda ve mat kaplama dahil olmak üzere) neredeyse aynı teknolojiyi daha pratik bir 27 inçlik ekrana sığdırıyor. Samsung, hala arka kısmında CoreLighting+ modülünü ​​kullanarak bazı ambiyans RGB renkleri sağlayan ve benzer şekilde şık bir metal tasarım sunan G8 ve G6'nın ayaklarını, alışılmadık oyun kurulumlarına sahip insanlara daha fazla esneklik ve fare ve klavyelerini konumlandırmak için daha fazla oda sağlayacak şekilde yeniden tasarladı.

Son olarak, ne OLED ne de bir oyun monitörü olsa da, Samsung'un M80D Akıllı Monitörü 4K ofis ürünivitesi için ilginç bir seçenek. Ayrılabilir bir web kamerası için manyetik bir montaj içerir, böylece tripod olmadan kolayca konumlandırabilir veya hızlı bir şekilde bir video görüşmesinin sonunda kaldırabilirsiniz. Ayrıca, diğer Samsung cihazlarıyla Wi Fi üzerinden eşleştirebilir ve resim veya dosyaları kolayca birbirine aktarmanıza olanak tanır. G8 ve G6 gibi, doğal olarak monitörden Netflix gibi uygulamalardan şovları yayınlama ve Samsung'un Oyun Merkezi'ni kullanma yeteneğine de sahiptir.


G8 ve G6 Samsung'dan Göz Alıcı Yeni Oyun Monitörleri - 3

G9 hala Samsung'un oyun monitörlerinin gerçek bayrağı olsa da, şirket şimdi daha küçük boyutlarda harika seçenekler sunuyor. Odyssey G8 ve G6 sırasıyla 1.300 dolar ve 900 dolardan başlayacakken, M80D Akıllı Monitör 700 dolara satılacak. Ön siparişler bugün açılacak ve resmi satışların bu ayın ilerleyen günlerinde başlamasından önce erken satın alan herkese 300 dolarlık indirim sağlayacak.

Samsung'un yeni oyun monitörleri ve akıllı monitörleri, oyun tutkunları ve profesyonel kullanıcılar için heyecan verici bir seçenek sunuyor. Teknoloji dünyasının bu yeni gelişmelerini takip etmeye devam edeceğiz.


G8 ve G6 Samsung'dan Göz Alıcı Yeni Oyun Monitörleri - 4