Forza Horizon 4 Dijital Mağazalardan Kaldırılacak Son Fırsatları Kaçırmayın!

Forza Horizon 4 Festival Listeleri Yeni Seri 77 Başlıyor Son Şansınız!
O yun geliştirici Playground Games, Forza Horizon 4'ün dijital mağazalardan, Microsoft Store ve Steam'den, 15 Aralık'ta kaldırılacağını duyurdu. Bu tarihten itibaren Xbox ve PC üzerinden dijital olarak satın alınamayacak. Ancak fiziksel kopyalara hala ulaşmak mümkün olacak.

Xbox, delistelenene kadar her iki platformda da sık sık indirimler düzenleyecek. Steam'de standart sürüm şu anda %80 indirimde ($12). Forza Horizon 4, Microsoft Store'da 14 Temmuz'da indirime girecek.


Playground, bu de listeleme işleminin lisans anlaşmalarının sona ermesinden kaynaklandığını belirtiyor. Forza Horizon 4, gerçek hayattaki birçok aracın dijital versiyonunu ve birçok lisanslı şarkıyı içeriyor. Xbox'un oyun koruma taahhüdüne rağmen ve Forza Horizon 4'ün iyi bir şekilde karşılanmasına rağmen, geliştiriciler oyunların derinlemesine entegre edilmiş yönleri için sürekli lisanslar almadıkça, de listeleme üzücü bir kaçınılmazlık olarak karşımıza çıkıyor. Eğer henüz yapmamışsanız, bu harika oyunun devamı olan Forza Horizon 5'e dalmanız için bir neden daha var.

Şu sıralar Fable üzerinde çalışan stüdyo, aynı zamanda Forza Horizon 4'ün Festival Listelerinin sona erdiğini duyurdu. Son festival listesi olan Seri 77, 25 Temmuz'da başlayacak ve 22 Ağustos'ta sona erecek. Festival Listesiyle ilişkilendirilmiş başarımları kazanmanız için son şansınız olacak. Seri 77 bittiğinde, festival listesi sekmesinin dışında herhangi bir şey yapamayacaksınız, günlük ve haftalık meydan okumalar hala erişilebilir olacak.Forza Horizon 4'ün tüm DLC'leri, eğlenceli Lego eklentisi dahil, zaten listenin dışına çıkarıldı. Ancak Game Pass aracılığıyla açık dünya yarış oyununu oynuyorsanız bu biraz iyi haber. Eğer 25 Haziran'da aktif ve tamamen ödenmiş (yani indirimli olmayan) bir Xbox Game Pass üyeliğiniz vardı ve Forza Horizon 4 DLC'sini satın aldıysanız, baz oyunu almak için bir jeton alacaksınız. Playground, kodunuzun Xbox Mesaj Merkezinize ulaşması biraz zaman alabileceğini belirtiyor ancak 2026 yılına kadar kodunuzu kullanabileceksiniz.

Işık huzmeleri arasında, oyun sunucularının yakın gelecekte çevrimiçi olmaya devam edecek olması var. Bu nedenle Festival Listeleri dışında, Forza Horizon 4, çevrimiçi çok oyunculu modlar dahil olmak üzere normal bir şekilde oynanmaya devam edecek.