Fortnite Rock Band tarzı kontrol cihazlarına destek sunuyor | Epic Games

Fortnite Rock Band Tarzı Kontrolleriyle Oyun Deneyimini
E pic Games'in popüler oyunu Fortnite, Rock Band tarzı kontrol cihazlarına destek sunuyor. Oyunun Rock Band Festival modu, Aralık ayında tanıtıldı ve şimdi PlayStation, Xbox ve PC'de bir dizi Rock Band 4 kontrol cihazını destekliyor. Bu konuda yayınlanan blog yazısında detayları paylaşıldı.

Eğer uyumlu bir plastik gitarınız varsa, bu cihazı kullanarak herhangi bir Jam Track'te yeni Pro Lead ve Pro Bass kısımlarını çalabilirsiniz. Bu bölümler, her şerit için renkli notlara sahip ve gitar kontrol cihazı düğmeleriyle eşleşiyor. Ayrıca Rock Band ve Guitar Hero oyunlarında olduğu gibi hammer on ve pull off notlarını içeriyor.

Epic Games, (2021'de Rock Band geliştiricisi Harmonix'i satın alarak) Fortnite için müzik deneyimleri oluşturmak amacıyla alınan önlemler doğrultusunda zaman içinde daha fazla cihaz desteği eklemeyi planlıyor. Geliştiricilerin, whammy çubuğunu sadece görsel efekt tetikleme dışında daha da kullanışlı hale getirmesi umuluyor.


Daha önce Epic, Rock Band gitarlarını destekleyeceğini duyurmuştu. Bu yılın başında ise üçüncü parti aksesuar üreticisi PDP (Turtle Beach tarafından yakın zamanda satın alındı) Rock Band 4 ve Fortnite Festival için yeni bir Xbox ve PlayStation kablosuz gitar kontrol cihazı duyurdu.

Rock Band uyumlu cihazların desteği, Billie Eilish'in oyunun yeni müzik ikonu olarak katılmasının hemen ardından geldi. Onun şarkılarından bazıları, Fortnite Festival'de satın alınabilir durumda ve Battle Royale modunda onu temsil etmek adına Eilish kostümünü satın alabilir veya ikincil bir battle pass ile kilidini açabilirsiniz.Diğer taraftan, Epic, Battle Royale'de sıklıkla troll amaçlı kullanılan emojileri gizlemek için bir ayar ekledi. Örneğin, bir oyuncu elendikten sonra, rakibin “Take the L” emojisini kullanmasını görmek istemeyebilir. Bu ayar, oyuncuların herhangi bir emojiyi kullanmasını engellemez ve şu an için sadece dört emojiyi gizler. Şaşırtıcı bir şekilde, ayarın gizlemediği emojilerden biri, "Rage Quit" adlı kişisel favori emojidir.

Bu güncellemelerin yanı sıra, Fortnite'ın rekabetçi emojiler için bir "kafa karıştırıcı emojiler" ayarı eklediği duyuruldu.

Bu yeni gelişmelerle birlikte Fortnite, Rock Band tarzı oyun kontrol cihazlarına destek sunarak oyuncuların deneyimini genişletiyor. Ayrıca, ünlü müzik ikonu Billie Eilish'in oyunun bir parçası olmasıyla müzikseverlere yeni bir heyecan ve eğlence fırsatı sunuyor.

Epic Games'in Fortnite için getirdiği bu yeniliklerin, oyunseverler için heyecan verici bir atmosfer oluşturacağı ve oyundaki etkileşimi daha da artıracağı şüphesiz.Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ