Ford F-150 Lightning Ev ve EV İşbirliğiyle Yenilikçi Enerji Yönetimi

Ford F-150 Lightning ve Honeywell Termostat | Otomobil
& quot;Ford F 150 Lightning'den Evinizi Besleyin Ev ve EV İşbirliği"

Modern elektrikli araçlar, motorlu muadilleri gibi genellikle kullanılmayan büyük pillere sahip olabiliyor. Ancak Ford F 150 Lightning, iki yönlü güç kullanımı göz önünde bulundurularak tasarlandı ve yakın zamanda acil durum senaryolarının dışında da kullanılabilecek.

Ford ve Honeywell Home akıllı termostatları üreten Resideo, EV Home Power İşbirliği'ni duyurdu. Henüz test aşamasında olsa da, bu işbirliği elektrikli araçları daha optimize bir satın alım haline getirebilir. Basitçe söylemek gerekirse, aracınızı ucuzken şarj edebilir ve hava sıcaklığı veya talep durumunda elektrik maliyeti yüksek olduğunda (ya da yenilenebilir olmayan kaynaklardan alındığında) aracınızın bataryasını klima gibi ev ihtiyaçlarını karşılamak için kullanabilirsiniz. Bu durum aynı zamanda yeterli sayıda insanın böyle bir yedek kullanımını benimsemesi durumunda şebeke güvenilirliğine de yardımcı olacaktır.

F 150 Lightning zaten evin tamamına güç sağlayabilme seçeneği sunuyor, bu seçenek için 80 amperlik bir Ford Charge Station Pro'nun profesyonel kurulumu ve şebekeye geri geçildiğinde sorun yaşanmaması için bir ev transfer anahtarı gerekiyor. Akıllı termostatın olması ise şebeke talep yanıtını mümkün kılıyor, bu sayede F 150 aracının araçtan eve (V2H) yeteneklerini daha etkin kullanabilecek.

Bu yalnızca bir araç ve bir termostat olsa da, muhtemelen sadece başlangıçtır. General Motors'ün en son Ultium şarj cihazları, 2024 elektrikli araçlarıyla birlikte kurulacak ve çift yönlü ev şarjı sunacak. V2H uygulamalarını hayata geçirecek olan 2024 GM elektrikli araçları genellikle oldukça güçlü Chevrolet Silverado EV RST, GMC Sierra EV Denali Edition 1, Chevrolet Equinox EV, Cadillac Escalade IQ ve kıyasla daha küçük Cadillac Lyriq.

Ford ve GM ayrıca Pasifik Gaz ve Elektrik (PG&E) ile çift yönlü şarj programlarını araştırmak için işbirliği yapıyor. Bir aracın tek bir eve güç sağlamasının ötesinde, EV'leri "V2G" yani araçtan şebekeye şarj etmeye yönelik katılımların olduğu bir döneme doğru hareket ediliyor. V2G programları genellikle bir yardımcı programın, sahibinin onayıyla bir aracın batarya gücünün aşırı sıcak hava olayları sırasında şebekeyi dengelemek için kullanılmasını içerir, bu da şebekeyi daha esnek hale getirir. Kaliforniya'nın geniş ölçekli uygulamaya ilgi göstermeye başladığı 2022'nin sonlarında, yaklaşık 100 V2G pilot programı başlatıldı veya araştırılıyordu.

Ford'un FordPass uygulaması zaten F 150 Lightning sahiplerinin pilinin ne kadarının enerji kesintileri sırasında kullanıma hazır olduğunu yönetmelerine ve bir geçişin gerçekleştiğinde onlara bildirim göndermelerine izin veriyor. Bu tür bir seçimle sınırlı seçeneklerin muhtemelen Ford ve Resideo işbirliğinin bir parçası olacağı düşünülüyor. Ancak, her türlü otomatik şebeke gücünde, pil bozulması, gizlilik ve tabii ki menzil endişesi gibi birçok soru bulunuyor.

Bu yazı, 11 Aralık saat 730’da Resideo'nun Honeywell ile ilişkisini düzeltmek amacıyla değiştirildi.

Bu haberin yazımı gibi bir örnek için tıklayabilirsiniz.

Bu şekilde hazırlanan bir içerik yalnızca ilgi çekici olmakla kalmayıp aynı zamanda arama motoru optimizasyonuna (SEO) da uygun olacaktır. Umarız bu rehber sizin için yararlı olur.


Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT