Evercade Yeni Modelleri ve Oyun Kartuşları Retro Oyun Tutkunları

Evercade Yeni Donanım ve Oyun Kartuşları Retro Oyun Severler
E vercade Yeni Model ve Oyun Kartuşları Hakkında Sürpriz Gelişmeler!

Retro oyun tutkunları için heyecan verici bir gelişme Blaze Entertainment, Evercade retro oyun konsollarıyla ilgili bir dizi duyuru yaparak taze ve daha uygun fiyatlı donanımlarını tanıttı.

Temmuz ayında piyasaya çıkacak olan Evercade R serisi, VS ve EXP modellerine yenilikçi bir görünüm kazandırıyor. Yeni konsolların her biri, yanında bir oyun kartuşu ile birlikte sunulacak. Önceki modeller stoklar tükenene kadar satışta olacak ancak daha sonra üretimden kaldırılacak.

Blaze, maliyetleri düşürme hedefiyle Evercade EXP R’ın tasarımını yeniden şekillendirdi. Bu yönde atılan adımların bir sonucu olarak, Capcom firmasına ait 18 oyun ve mini HDMI çıkış portu gibi iki özellik çıkarıldı. Bu değişikliklerin olumlu yanı ise, yeni sürümün fiyatının 100$ (£100 İngiltere’de ve &euro120 Avrupa’da) olarak belirlenmiş olması ki bu, önceki modele göre 30$ daha ucuz.
EXP R, uzun süreli oyun seanslarında konforu artırmayı hedefleyen yeni bir dokulu tutma yüzeyine sahip. Sistem, grafit gri renginde ve güç, menü, başlat ve seçme tuşlarında turkuaz renk ayrıntıları bulunuyor. Önceki modelinde olduğu gibi, EXP R Wi Fi ve TATE tuşunu içeriyor ki bu tuş, doğru ekran oranını koruyarak dikey oynama moduna geçiş yapmanıza olanak tanıyor.

Evercade VS R ise el oyun konsollarına nazaran televizyona takılabilen bir yapıya sahip. EXP R ile aynı renk şemasına sahip olan konsol, turkuaz renkli bir güç düğmesi ve ön LED ışığı içeriyor. VS R, çift kartuş yuvası ve denetleyiciler için dört adet USB bağlantı noktasına sahip.

Konsol, TATE ekran döndürme fonksiyonunu destekliyor ve güncelleme için Wi Fi bağlantı seçeneğine sahip. Konsol, bir denetleyici ve güç kablosu ile birlikte gelirken, HDMI kablosunu kendiniz temin etmeniz gerekecek. Ayrıca Evercade VS R, Namco Museum Collection 1 ve 2 desteğini kaldıracak. Ancak bu değişikliklerle birlikte Blaze, VS R fiyatını yeni el konsolu ile aynı olan 100$’a düşürebildi.Bu sistemlerde oynayabileceğiniz oyunlara ihtiyacınız olacak, bu doğrultuda Evercade yeni bir kartuş formatını duyurdu. Giga Cart adı verilen bu kartuşlar, daha büyük oyunları (örneğin orijinalinde CD formatında bulunan oyunları) depolamak için kullanılıyor ve genellikle 18$’lık normal Evercade kartuşlarına kıyasla 25$’lık bir fiyat etiketine sahip olacak.

Blaze, bu yıl Giga Cart formatında iki başlık yayınlamayı planlıyor ve bunlardan birinin, ilk üç Tomb Raider oyununu içeren bir koleksiyon olduğu ortaya çıktı. Bu koleksiyon, bu yıl diğer platformlarda çıkan görsel olarak güncellenmiş remastered paketi değil, orijinal karakter modelleri ve dokularıyla ilk üç oyunu içeriyor. Bu kartuşu ayrı olarak satın alıp mevcut Evercade ve Super Pocket cihazlarınızda oynayabileceğiniz gibi, Blaze, bu kartuşu Evercade EXP R ve VS R ile birlikte paketleyecek.

Bu heyecan verici yenilikleriyle Evercade, retro oyun tutkunlarını bir kez daha cezbediyor. Yeni donanımları ve oyun kartuşları ile birlikte, bu efsanevi oyun deneyimini yaşamak için sabırsızlanıyoruz!

Bu yeniliklerle ilgili sizin düşünceleriniz neler?Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ