Yeni Oyun Stüdyosu Elsewhere Hikaye Odaklı Bir Oyun Deneyimi Sunacak

Elsewhere Entertainment Activision Yeni IP'si Hakkında
O yun dünyasının devi Activision, yepyeni bir IP üzerinde çalıştığını duyurdu. Şirket, "oyunların ötesinde uzun süreli etkisi olan bir marka yaratma" misyonuyla, Elsewhere Entertainment adında yeni bir iç stüdyo kurdu. Warsaw merkezli olan ekip, CD Projekt Red'in The Witcher ve Cyberpunk oyunlarını hazırladığı yerde bulunuyor ve küçük bir ABD merkezli grup ile destekleniyor. Henüz detaylar açıklanmasa da, Elsewhere'un "cesur ve çeşitli fikirlerin ilham kaynağı olduğu bir ortam oluşturma" ve "Activision'un kaynaklarına tam erişimine sahip olduğunu" belirtildi.

Yeni IP'nin "bir sonraki nesil" deneyimi olacağı belirtilen duyuruda, oyunun hikâye odaklı olacağına dair ipuçları da yer alıyor. Zira Activision, The Last of Us, Uncharted, Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3 gibi oyunlarda çalışmış kişileri bünyesine kattı. Eğer siz de yeni bir IP projesinde çalışmak istiyorsanız, ilgili iş ilanlarına göz atabilirsiniz.


Yeni bir stüdyo demek, sektördeki işten çıkarmaların yaşandığı bir zamanda olumlu bir gelişme. Aslında, Elsewhere'un kurulmasından sadece bir hafta önce Activision'ın ana şirketi Microsoft, üç Bethesda stüdyosunu kapatmıştı. Ayrıca, birkaç ay önce Toys for Bob adlı başka bir Activision stüdyosu da bağımsız bir şirket haline gelmişti.

Ancak şu an için franchise ile ilgili net bilgiler gelene kadar, konuyla ilgili gelişmeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.