Elon Musk'un platformu X, canlı yayın özelliğini ücretlendirmeye başlıyor!

Elon Musk'un X platformu, canlı yayın özelliğini ücrete bağlıyor!
E lon Musk’un sahibi olduğu X şirketi, canlı yayın özelliğini premium üyelik ücretine dahil edeceğini duyurdu. Bu değişiklik, Facebook, Instagram, YouTube, Twitch ve TikTok gibi diğer büyük sosyal platformlarda halen ücretsiz olan bu özelliğin sadece X platformunda ücretli hale geleceği anlamına geliyor.


Şirketin yaptığı açıklamaya göre, "Yakında sadece premium aboneler X üzerinden canlı yayın yapabilecekler. Bu, X entegrasyonuyla kodlayıcıdan canlı yayın yapmayı içeriyor," şeklinde bir ifade kullanıldı. X şirketi, bu değişikliğin nedenini açıklamazken, genellikle mevcut ve yaygın olarak kullanılan özellikleri ücretli hale getirme eğiliminde olmadığını belirtiyor. X Premium abonelikleri, "temel" seviyede aylık 3 dolar, Premium seviyesinde aylık 8 dolar ve Premium+ seviyesinde aylık 16 dolar ile başlıyor.

Ancak, Elon Musk'un sahibi olduğu platformun diğer basit özellikler için de ücret talep etmek istediğine dair başka sinyaller de bulunuyor. Şirket, Yeni Zelanda ve Filipinler'de yeni hesapların gönderi yapabilmesi için yıllık 1 dolar ücret uygulamaya başladı. Şirket hala bu sistemi bir test olarak tanımlasa da Musk, bu ücretleri tüm yeni kullanıcılara genişletmek istediğini belirtti.X şirketinin canlı yayın özelliğini ücretli hale getirmesi, platformun premium üyelik çekiciliğini artırmayı hedeflediğinin bir göstergesi olarak yorumlanabilir. Bu değişiklik, platformun kullanıcı tabanını genişletmek ve gelirini artırmak için atılmış önemli bir adım olabilir.

Elon Musk'un liderliğindeki X platformunun bu tarz değişikliklerle gelişmeye devam edeceği ve rekabetin de etkisiyle premium üyelik avantajlarını artıracağı öngörülüyor. Bu adımların, platformun gelecekteki stratejileri ve kullanıcı deneyimi üzerindeki etkileri merakla bekleniyor.