Elden Ring Shadow of the Erdtree DLC Yeni Mekanikler ve Zorluk Seviyeleri

Elden Ring DLC İncelemesi Zorluk Yenilikler ve Güncelleme Detayları
E lden Ring'un son DLC'si Shadow of the Erdtree, oldukça geniş kapsamlı bir genişlemeyle oyuncuların büyük ilgisini çekiyor. 2022'nin eski günlerine dönüş yaparcasına birçok oyuncuyu tekrar oyunun içine çekiyor. Bu genişleme, aslında iki adamın takım elbise giymiş gibi göründüğü dans eden bir aslan patronunu da içeriyor. Tüm içerik oldukça kaliteli ve başarılı. Yeni içerik, FromSoftware tarzında oldukça zorlayıcı ve geliştirici, zorluğu hafifleten bir yama yayınladı.

Bu güncellemeler, DLC'nin yeni "Gölge Diyarı Nimetleri" mekaniği etrafında dönüyor. Bu mekanikler, saldırıyı artırma ve hasarı engelleme konusunda güçlendirme yapmaktadır ancak sadece DLC içinde geçerli. Scadutree Parçalarının oyuncu karakteri istatistiklerini yaklaşık %5 oranında artırdığı, Saygıdeğer Ruh Külleri'nin ise ruh külü ve Torrent gibi eşlikçilere aynı oranda artış sağladığı önceden varsayılmıştı.


Geliştirici, başlangıç kısmında oyunun biraz daha kolay olmasını sağlamak için istatistik artışlarını artırdı. Bu, eğer zaten DLC'nin başlangıç saatlerinde zorluk çektiyseniz, bir altın yıldız alacak ve ileride herhangi bir değişiklik fark etmeyeceksiniz demektir. Bu yama esasen yeni oyuncular içindir. PC kullanıcıları için güncelleme, özel bir şekilde kayıt verilerini yüklerseniz otomatik olarak raytracing'i etkinleştiren bir hatayı da düzeltmektedir.

Bu yama, zorluk nedeniyle oyuncuların Steam üzerinde DLC'yi kötülemesinin ardından geldi Kotaku'nun bildirdiği üzere. En azından bu belirli örnek inceleme kötülemesi, kültür savaşı saçmalığıyla ilgili değildi.Burada, video oyunlarının zorluğuyla ilgili daha geniş bir soru var. Bazı oyunlar sadece çok mu zor veya modern oyuncular sadece el tutma alışkanlığı mı edindiler? Herkes için bir cevabım yok ama benim için bir cevabım var.

Ben meşgulüm ve aynı bölümü defalarca oynamak için zamanım yok. Bu, benim ilgimi kaybetmem ve başka bir şeye geçmem anlamına geliyor. Ben, bu tarz bir yamanın değerini bilen biriyim. Ancak, başka birinin zorluğunu almasını istemem. Hobi olarak her birimiz farklı şeyler alırız. Benim için mükemmel çözüm, test edilmiş ve doğrulanmış bir zorluk seviyesidir. Ama geliştiriciler zaten zaman sıkıntısı çekerler ve bu da üzerinde düşünülmesi gereken bir başka şey olurdu. Neden dünya siyah ve beyaz olamıyor ki?! Neyse, benim büyücü yapımımı çalıştırmaya gideceğim.