Efsanevi Oyunun Yeniden Doğuşu! 120 FPS Geniş Ekran Haberin Detayı

Efsanevi Oyunun Yeniden Doğuşu! 120 FPS Geniş Ekran
N intendo hayranı bir geliştirici, The Legend of Zelda Link's Awakening'in geniş ekranlı Windows yeniden yapımını oluşturdu. Bu, orijinal 2019 remaster'dan farklı bir bakış açısı sunuyor. Yüksek kare hızı desteği ekleyen bu sürüm aynı zamanda Koholint Adası'nın daha geniş bir bölümünü hatta tamamını görmek için uzun perspektif seçeneği sunuyor. Ancak Nintendo'nun telif hakkı ihlali yapan hayran oyunlarını bastırma eğilimi olduğu için oyunun kısa sürede kaldırılabileceğini belirtmek gerek.

Yapılan bu uygulama, 1993 orijinali ve 1998 renkli versiyonunu seven bir mektup niteliği taşıyor. Resmi olmayan bu port, geliştirici tarafından "eşsiz bir akıcılık" eklediği 120 FPS desteği ile eski Zelda oyununun tuhaf atmosferini yeniden yaratıyor.

Ayrıca, orijinal oyunun her yeni alana geçişini yükleyen eski ekranlarının aksine, bu ev yapımı port, kameranın Links adasında dolaşırken sürekli olarak pan yapmaktadır. Bu, isimsiz yaratıcı için muhtemelen küçümsenmeyecek bir iş olmuştur.

Oyunun içi menüsünde bulunan zoom seviyesi, sizi 11, yarı veya üçte bir piksel ölçeğinde dışarıya çıkarmakta ve böylece tüm adayı aynı anda görebilmek mümkün olmaktadır. Bunun statik bir bakış açısı olmadığını belirtmekte fayda var. Her görünür bölüm tamamiyle aktif hale gelmekte (orijinalde Links üzerindeymiş gibi) ve düşmanlarla dolu olmaktadır. Panned out görünümlerde dolaşabilir, kılıcını sallayabilir ve duraksamadan statik bir oyun haritasına danışmadan sonraki görevi arayabilirsiniz.

Oyunun geliştiricisi, olası bir davadan (en azından bir süreliğine) korunmak adına bu '90'ların mektubunu anonim olarak yayınlamıştır. 24 MB boyutundaki Link's Awakening DX HD ücretsiz olarak itch.io'da indirilebilir durumda, ancak uzun süre orada kalması pek mümkün görünmüyor. Her durumda, aşağıdaki videoda oyunun bir kesitini izleyebilirsiniz.

Dikkatimi çekti, PC için Zelda Link's Awakening'in bir sürümü olduğunu öğrendim ve bu beni oldukça etkiledi. Bu sürüm sadece geniş ekran desteği sunmakla kalmıyor, aynı zamanda oyun artık herhangi bir geçiş ekranı olmadan tek bir ekranda çalışıyor ve geniş bir perspektif kazanabilmek için uzaktan yakına odaklanabiliyorsunuz. Videosunu izlemek isterseniz -> pic.twitter.com/yQBbbFeytn
 


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ