Efsanevi Oyun Yeniden Hayat Buluyor Prince of Persia Remake

Efsane Yeniden Doğuyor Prince of Persia Yeniden Canlanıyor
U bisoft Toronto, Prince of Persia The Sands of Time Remake'in Geliştirilmesine Dahil Oldu

Oyun dünyasının devleri arasında yer alan Ubisoft şirketi, Prince of Persia The Sands of Time Remake'in geliştirilmesi için Toronto stüdyosunu devreye soktu. Ubisoft Toronto, Montreal bölümüyle birlikte çalışarak bu efsanevi oyunun yeniden canlandırılmasına katkı sağlayacak.

Uzun bir süredir merakla beklenen yapım, 2022 yılında Ubisoft Montreal tarafından devralınmıştı. Öncül stüdyo olan Ubisoft Pune ve Mumbai'nin projeden çekilmesinin ardından Montreal, Hindistan stüdyolarının çalışmalarına dayanarak projeyi üstlendiğini duyurmuştu. Yapımın yapımcısı Jean Francois Naud'un geçtiğimiz yıl verdiği bir röportajda ise oyunun halen "kavram aşamasında" olduğunu ve "topluluktan gelen geri bildirimleri dikkate alarak kendi tarzlarını oyunu sunmak için arayışta olduklarını" belirtmişti.


Ubisoft Toronto, Prince of Persia The Sands of Time Remake'in geliştirilmesine katılarak heyecan verici bir paylaşımda bulundu. Montreal stüdyosunun bu projenin yönetimini üstlenmesiyle birlikte, orijinal Sands of Time üçlemesinin doğduğu yer olan Montreal stüdyosu, bu efsanevi yapımın köklerine önemli bir katkı sunmaktadır. Orijinal Sands of Time, Jordan Mechner tarafından geliştirilen Prince of Persia serisinin yeniden başlatılmasıydı. Montreal ayrıca birçok Splinter Cell, Rainbow Six ve Assassin's Creed oyunlarının da yapımcısıdır. Aynı zamanda Toronto stüdyosu, Far Cry 5 ve 6 ile Watch Dogs Legion gibi başarılı yapımlara imza atmıştır. Şu anda da, kendi Snowdrop motorlarını kullanarak baştan aşağı yeniden inşa edilen Splinter Cell remake üzerinde çalışmaktadır.
Sands of Time Remake için henüz yeni bir çıkış tarihi belirtilmemiştir. Ancak oyun dünyasının bu dev isimleri bir araya gelerek efsanevi bir yapımın yeniden hayata geçirilmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bu gelişmelerle beraber, oyun tutkunları adına heyecan verici bir süreç yaşanmaktadır. Biz de teknoloji dünyasının bu büyüleyici gelişmelerini takip etmeye devam edeceğiz. Yeni gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Efsanevi oyunun yeniden canlandırılmasına dair gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!