Dragon Quest III HD 2D Remake Switch ve Diğer Platformlarda!

Dragon Quest III HD 2D Remake Nostaljik Bir Yeniden Doğuş
S quare Enix’in efsanevi serisi Dragon Quest’in üçüncü oyunu, HD 2D Remake yenilemesiyle 14 Kasım’da Switch platformuna geliyor. Ayrıca, bu yenilikçi motoru kullanan serinin ilk iki oyunu, Dragon Quest I ve Dragon Quest II, gelecek yıl tekrar piyasaya sürülecek. Bu duyurular, Salı günü gerçekleşen Nintendo Direct etkinliğinde yapıldı. Ayrıca etkinlikte The Legend of Zelda Echoes of Wisdom, Metroid Prime 4 ve Donkey Kong Country Returns gibi oyunlara dair haberler de geldi.


Dragon Quest III HD 2D Remake Nostaljik Bir Yeniden Doğuş - 2

Dragon Quest III HD 2D Remake fragmanı ve ekran görüntüleri, oyun motorunun harikalarını sergiliyor. 16 bit tarzı sprite'lar ve dokuları modern çevresel efektlerle birleştiren bu motor, vintage oyunların orijinal görünüm ve hissine sadık kalırken onları görsel olarak daha çekici hale getiriyor. Bu teknolojiyi zaten Octopath Traveller ve devam oyununda, ayrıca Triangle Strategy, Live a Live yenilemesi ve Final Fantasy VI Pixel Remaster’daki opera sahnesinde kullanan Square Enix, bu kez Dragon Quest serisine de entegre etmiş durumda.

Üçlemenin üçüncü oyununu öncelikle piyasaya sürmek garip gelebilir, ancak prequel olan bu oyunun, aslında serinin evrensel olarak ilk olay örgüsüne sahip olduğu unutulmamalı. 1988 yılında orijinal olarak piyasaya sürülen bu oyunun HD 2D yenilemeleri, başlangıçta 1986 ve 1987 yıllarında piyasaya sürülen ilk iki oyunu 2025 yılında bir araya getirecek.Yukarıdaki nostaljik modern Dragon Quest III HD 2D Remake fragmanını inceleyebilirsiniz. Oyun 14 Kasım'da piyasaya çıkacak ve Switch, PS5/PS4, Xbox Series X/S ve PC (Steam) platformlarında oynanabilecek.

Bu heyecan verici gelişmelerle Dragon Quest serisi, hem eski oyuncuları nostaljik bir yolculuğa çıkaracak hem de yeni oyunculara muhteşem bir deneyim sunmaya devam edecek. Teknoloji ve oyun dünyasının birleşimi bu güzel yeniliklerle oyuncuları bir kez daha büyülemeyi başarıyor.