Dragon Quest 3 HD 2D Remake Yeni Detaylar ve Çıkış Tarihi Beklentileri!

Dragon Quest 3 HD 2D Remake Mükemmel Yeniden Tasarım!
& Uuml;ç yıl önce duyurulduğundan beri, Square Enix'in Dragon Quest 3 HD 2D remakesi hakkındaki sessizliği sona eriyor. Sonunda geldiğinde, Nintendo Switch, PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC ( Steam üzerinden ) platformlarında oynayabileceksiniz.

Square Enix, özgün HD 2D teknolojisini Octopath Traveler ile kullanmaya başladığından beri, bu teknolojiyi serinin bir dizi oyununda kullanmıştır. Bunlar arasında, bu tekniği kullanan oyun ve Final Fantasy VI Pixel Remaster'ın opera sahnesi bulunmaktadır. 2021 yılında yayınlanan tanıtım fragmanına göre, HD 2D motoru Dragon Quest 3'e ciddi bir görsel yenileme sunacak, orijinal oyunun 1988'de piyasaya sürülmesinden neredeyse 3 yıl sonra.


Yeni sürümün de çok uzakta olmaması bekleniyor. İçerilen ipuçları, Dragon Quest 3 HD 2D remakesinin "yaklaştığını" gösteriyor ve serinin yaratıcısı Yuji Horii'nin oyunu test ettiğini belirtmesinin ardından birkaç ay geçti. Yaklaşmakta olan Summer Game Fest ve tüm ilgili etkinlikleriyle birlikte, yeniden yapım hakkında daha fazla detay öğrenebiliriz.

Square Enix, Dragon Quest serisinin Japonya'da ilk kez 1986'da piyasaya sürülmesinin yıl dönümü olan Dragon Quest Günü'nde tanıtımı yayınladı. Horii, bir sonraki ana girişle ilgili küçük bir güncelleme de sağladı. Square Enix, 2021 yılında Dragon Quest XII The Flames of Fate'i duyurmuştu, ancak henüz bir çıkış tarihi belirtilmedi. Bununla birlikte, Horii, yaratıcılar Akira Toriyama ve Koichi Sugiyama'nın miraslarına layık olmasını istiyor.
Gematsu'nun çevirisine göre Horii, "Dragon Quest Günü" tebrikleri için "Herkesin çok teşekkür ederim! Dragon Quest XII hakkında bazı endişeler var, ama aslında onunla ilgili bir toplantıdaydım, şimdiye kadar. Henüz detayları paylaşamam, ama ölen iki kişinin [Toriyama ve Sugiyama] posthumous çalışmalarına değer bir şey olmasını istiyorum. Elimden geleni yapacağım!" açıklamasında bulundu.

Görüldüğü gibi, Dragon Quest hayranları için heyecan verici gelişmeler olacak gibi duruyor. Beklentiler yükselirken, elbette yapımcı ekibin, oyunun kalitesi konusunda gereken özeni göstermelerini umuyoruz. Dragon Quest 3 HD 2D remake ve Dragon Quest XII The Flames of Fate'in detayları için heyecanla beklemeye devam edeceğiz.