Surface Laptop 2024 Microsoft'un Yenilikçi Donanımı ve Yapay Zeka Gücü

Donanım ve Yapay Zeka Yeni Surface Laptop'ların Tanıtımı
M icrosoft, Build 2024 etkinliği kapsamında gerçekleştirilen donanım ve yapay zeka etkinliğinde yeni Surface cihazlarını duyurdu. Yenilikçi ekipmanlar arasında, inceltilmiş çerçevelere sahip yeni Surface Laptop modelleri bulunuyor. 13.8 inç ve 15 inç boyutlarında sunulan bu PC'ler, Qualcomm'un Arm tabanlı Snapdragon X Elite çipi ile güçlendirildi. Yeni cihazlarda önemli bir rol oynayan yapay zeka, Windows 11 ve Qualcomm'un Hexagon NPU güncellemeleri sayesinde yerel olarak 40'tan fazla modeli çalıştırabiliyor. Bu güncellemelerle ilgili daha fazla detay elde etmek için hands on ve inceleme aşamalarını beklemekteyiz.


 


İnceletilmiş çerçevelere eşlik eden geliştirilmiş PixelSense dokunmatik ekran, HDR ve Dolby Vision IQ desteği sunuyor. Microsoft, bu ekranın 600 nit ile en parlak ekran olduğunu belirtiyor ve P3 gamını destekleyen geniş bir renk aralığı sunuyor. Yeni Studio Camera artık çerçevede yer alıyor ve herhangi bir çentik görünmüyor. Beklenildiği gibi, artık bir adanmış Copilot tuşu bulunuyor ve dokunmatik ped haptik özelliklerle donatılmış durumda. Ayrıca Sapphire ve Dune olmak üzere iki yeni renk seçeneği sunuluyor. Sahne alındığında şirketin grafikleri "daha fazla port" ifadesini içeriyordu, ancak sunum sırasında bu detaylara yer verilmedi. Daha fazla bilgi için elimizde olan verilere ve incelemelere odaklanacağız. Microsoft ayrıca, bu yeni makineyi "Surface Laptop" olarak adlandırırken model isimlerindeki rakamları terk etti.

Microsoft'a göre, yeni Surface Laptop, Surface Laptop 5'e göre %86'dan fazla daha hızlı. Sahne üzerindeki bir demo gösterisinde, bu yeni modelin bir MacBook Air'den neredeyse iki kat daha hızlı fotoğraf işleme kapasitesine sahip olduğu görüldü. Adobe'nin önde gelen uygulamaları Photoshop, Lightroom ve Photoshop Express bugün Copilot+ PC'lerine geliyor, bu nedenle mevcut Arm tabanlı Windows makineleri ile de uyumlu olacaklar. Şirket, 15 inçlik Surface Laptop modelinin "oldukça uzun bir süre" dayandığını ve yerel video oynatımı için 22 saatten fazla bir pil ömrü sunduğunu belirtiyor. Ayrıca, 15 inçlik versiyonun aktif web kullanımı için Microsoft'a göre 15 saatlik bir pil ömrü sunacağı belirtiliyor.Yeni Surface Laptop, 16GB veya 32GB RAM ve 256GB, 512GB ve 1TB kapasiteli değiştirilebilir SSD seçenekleri ile sunulacak.

Bu aslında ikinci "Surface Laptop 6." Microsoft, ilkini Mart ayında açıklamıştı, ancak bu model, iş kullanımı için güncellenmiş iç donanımlara sahip bir Laptop 5'ten ibaretti. Intel'in Core Ultra işlemcileri, yapay zeka özellikleri sunarken, 13.5 inç ve 15 inçlik modeller 64GB'a kadar RAM ve 1TB depolama seçenekleri ile sunuluyor. Ayrıca, diğer şirketlerin makinelerinde gördüğümüz gibi, Microsoft'un yapay zekasını iş yerinde daha kolay ve sık kullanmanızı sağlamak amacıyla düşünülmüş özel bir Copilot tuşu bulunuyor. Bu ürünler, kurumsal müşterilere yönelik olduğu için mağazalarda bulunmayacak ve herkes, bugün duyurulan daha uygun Laptop 6 modelini beklemek zorunda kalacak.

Yeni Surface Laptop, bugün ön siparişe sunuldu ve 18 Haziran'da sevkiyatına başlanacak. Başlangıç fiyatı 1000 dolardan başlıyor.


Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ