DJI Power 1000 ve Power 500 ile Taşınabilir Elektrik İhtiyacınızı Karşılayın

DJI Power İstasyonlar Taşınabilir Güç Çözümleri | Teknoloji
D JI, Power 1000 ve Power 500 ile ABD ve Avrupa'da taşınabilir güç istasyonu pazarına giriş yapıyor. Bu ürünler ev kullanıcıları ve seyahat tutkunları hedeflenerek tasarlandı. Geçen yıl Çin'de piyasaya sürülen bu cihazlar, küçük ev aletlerini çalıştırmak veya dizüstü bilgisayarlar veya dron gibi cihazları şarj etmek için kullanılabilir. Ayrıca güneş panelleri ile birlikte çalışarak yoldayken elektrik sağlayabilirler.

Power 1000 (13kg veya 29 pound) 1,024 Wh kapasiteye sahiptir ve en fazla 2,200W çıkış sağlayabilir. Bu, ev tipi bir mikrodalga fırının yaklaşık 1.3 saat ve bir araba buzdolabının 19 saat çalışmasını veya 12 kez bir dronun şarj edilmesini sağlayacak kadar güce sahiptir. Power 500 (7.3 kg veya 16.3 pound) ise yarı fiyatına, 512 Wh kapasite ve 1,000W çıkış sunar.


DJI Power İstasyonlar Taşınabilir Güç Çözümleri | Teknoloji - 2Daha büyük versiyon 1200W hızlı şarjı veya 600W standart şarjı (daha küçük versiyon için 540W ve 270W) destekler. Her ikisi de %100 şarja 70 dakikada veya %80'e 50 dakikada hızlı bir şekilde ulaşabilir. Standart AC fişlerinin yanı sıra her ikisinde de çoğu dizüstü bilgisayar için yeterli olan 140W/100W şarjı destekleyen çift USB C PD çıkış portu bulunmaktadır.

Benzer cihazların (Jackery, Bluetti, Anker ve diğerleri) piyasa dağınık durumda olsa da DJI cihazlarını dronları ve diğer ürünlerini şarj etmek için ideal bir yöntem olarak sunuyor. Ürünler, geçen yıl Aralık ayında Çin'de piyasaya sürüldü ve hali hazırda ABD'de Amazon ve benzeri platformlarda "gri" pazar aracılığıyla bulunabiliyor.Power 1000 DJI mağazasında 1,000 dolar, Power 500 ise 500 dolar fiyatla satışa sunulmuş durumda. Bu ürünlere 299 dolar karşılığında 120W Zignes güneş paneli satın alabilirsiniz. Power 500 için, DJI'nin Power Solar Panel Adaptör Modülü veya DJI Power Araç Güç Çıkışı SDC Güç Kablosu'na ihtiyacınız olacak.

Bu yeni ürünler, DJI'nın misyonu hakkında da bize ipucu veriyor. Firmanın sadece dronları değil, elektrikli ve diğer cihazları da düşündüğü açıkça görülüyor. Enerji verimliliği ve taşınabilir güç ihtiyaçları arttıkça, bu tarz ürünlerin popülerliğinin önümüzdeki dönemde artması bekleniyor.

Ürünler ülkemize ne zaman gelir henüz belli değil.iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT

Lucid Motors İş Gücü Kesintisi ve Otomotiv Endüstrisinde Zorluklar

Melih ÖZKAŞ