Avinox Drive Sistemi DJI'nin Elektrikli Bisiklet Dünyasına Yeni Bir Soluk

DJI E Bisiklet Endüstrisine Damga Vuracak Avinox Drive System
D JI'nin dünyaca ünlü drone'larının ABD tarafından yasaklanma ihtimalinin artmasıyla birlikte, şirket, CCP Drones Act yasasından etkilenmeyecek yedek batarya gibi ürünlere yöneliyor. Şimdi ise Avinox Drive System ile elektrikli bisiklet pazarına giriş yapıyor. Bu sistem, Bosch, Bafang, Shimano ve SRAM gibi markalarla rekabet edecek.

Avinox sistemi, görece hafif 2,52 kg (5,6 pound) ağırlıkta (bataryalar dahil 5,39 kg) olup, 105 Nm (850W) tepe tork/güç ve 600Wh veya 800Wh pil seçenekleri sunuyor. GaN 3x hızlı şarj teknolojisi kullanarak 800Wh batarya, sıfırdan yüzde 75'e 1,5 saatte şarj edilebiliyor. Planet dişli takımı ve polimer dişliler, DJI'ın belirttiğine göre, boyut, ağırlık ve güç çıkışı dengesi ile sessiz bir sürüş sağlıyor.

Sistem, otomatik, ekonomi, off road ve turbo olmak üzere dört standart sürüş asistanı modu sunuyor. Ayrıca, gerektiğinde ekstra güç için Boost modu bulunuyor. Otomatik mod, DJI'ın "çoklu sensör füzyonu" kullanarak sürekli olarak sürüş direncine göre yardımı ayarladığını belirtiyor.


DJI E Bisiklet Endüstrisine Damga Vuracak Avinox Drive System - 2

Avinox, ilgili bilgileri kontrol etmek ve asistan modlarını ayarlamak için iki inçlik OLED tam renkli dokunmatik ekran içeriyor. Ayrıca, sürücülerin güvenlik, veri kaydı, paylaşım ve gerçek zamanlı bisiklet durumu/konumuna erişmek için akıllı telefonlarını bağlamalarına olanak tanıyor. Uygulamayı kullanarak sürücüler, asistan seviyelerine ve parametrelere erişebilir ve bunları özelleştirebilir.

Son olarak, "dağınıklık içermeyen gidon düzenlemesi" için Bluetooth bağlantılı çift Kablosuz Kontrolörlerle birlikte geliyor. Avinox sistemi, daha düşük ağırlık, ek tork ve yüksek kapasiteli bataryalar sayesinde, Bosch, Shimano, Brose ve diğerlerinden bazı popüler sistemleri geride bırakıyor gibi görünüyor.

Öncelikle, yeni bir bisiklet markası olan Amflow ile piyasada görünecek. Amflow PL modeli, 19,2 kg (42 pound) ağırlığıyla elektrikli dağ bisikletleri (eMTB'ler) için düşük bir seviyede yer alıyor. Amflow PL aynı zamanda FOX ile eş günleştirilmiş bir arka şok, ve bir SRAM arka vites içeriyor.


DJI E Bisiklet Endüstrisine Damga Vuracak Avinox Drive System - 3

DJI'nin drone'larına yönelik ABD yasağı hakkında, Countering CCP Drones Act Kongre'den "Ulusal Savunma Yetkisi Kanunu"nun bir parçası olarak geçti. Şimdi ise Senato tarafından incelenmeye alınacak ve onaylanırsa, muhtemelen Başkan Biden tarafından yasalaşacak. DJI, karşıt bir makalede şunu yazdı "Bu yasa sadece DJI'a değil, teknolojilerine güvenerek güvenli ve verimli operasyonlar yürüten geniş bir operatör, işletme ve kamu güvenliği ajansları ekosistemine zarar veriyor".

DJI Avinox Drive sistemi sadece üreticilere satılacak, bu yüzden perakende fiyatı bilinmiyor. Amflow eMTB'nin kesin bir fiyatı henüz yok, ancak Avrupa'da €7.000 ila €12.000 ($7.500 ila $12.850) arasında satılacak. Şirketin belirttiğine göre, ürün 2024'ün dördüncü çeyreğinde "Almanya, İngiltere ve Avustralya dahil yetkili bayiler aracılığıyla piyasaya sürülecek.