Disney ve Warner Bros Discovery Ortaklığından Yeni Netflix Alternatifi

Disney ve Warner Bros Discovery İşbirliğiyle Yeni Streaming Paketi
D isney ve Warner Bros. Discovery'den Yeni Bir Streaming Paketi Amerika' da Yolda

Dünyanın en büyük eğlence şirketlerinden biri olan Disney, Hulu ve Max aboneliklerini bir araya getiren yeni bir streaming paketi sunmaya hazırlanıyor. Bu yazın başlarında genişletilen ortaklık, ABD'de tüketicilere bütünleşik bir deneyim sunmayı hedefliyor. Özellikle Disney+'ın sahibi olduğu Hulu'nun beta sürecinin tamamlanmasının ardından, bu yeni paketle birlikte izleyicilere daha fazla seçenek sunulacak.

Hulu'nun reklamsız içerik sunan versiyonuyla Disney+'ın bir araya geldiği bu paketin maliyeti aylık 20 dolar olacakken, reklamsız Max aboneliği aylık 16 dolara mal olacak. Üç servisi bir araya getiren paketin muhtemelen 36 dolardan daha uygun bir fiyata sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca, izleyicilere daha düşük bir maliyetle reklam destekli seçenekleri de sunulacak.

Bu yeni gelişmelerin yanı sıra Disney'nin ESPN'i de Warner Bros. Discovery ile ve Fox Sports ile birlikte çalışarak, şubat ayında bir spor servisi yayınlama planları yapıyor. Bu ortak servis, her iki şirketin de sahip olduğu tüm ağlardan spor etkinliklerini yayınlayacak ve NFL, MLB, NHL ve NBA gibi büyük liglerin maçlarına ev sahipliği yapacak.


Disney ve Warner Bros Discovery İşbirliğiyle Yeni Streaming Paketi - 2

Warner Bros. Discovery Küresel Yayın ve Oyunlar CEO ve Başkanı JB Perrette, "Bu yeni sunum, izleyicilere en iyi değerde en geniş eğlence koleksiyonunu sunuyor ve abone artışını ve daha güçlü sadakati teşvik edecek." şeklinde bir açıklama yaptı. Gerçekten de, izleyiciler, ödemekte oldukları servisleri daha iyi kontrol altına almak isterlerse, üçlü bir paketi terk etmeye daha az eğilimli olabilirler. New York Times'ın belirttiği gibi, Disney'nin Disney+, Hulu ve ESPN+ paketi ile iyi sonuçlar aldığı göz önüne alındığında, benzer sunumlar beklemek mümkün.

Şirketler henüz yeni ürünleri için fiyatlandırma ve kesin bir çıkış tarihi açıklamış değil, ancak yeni paketlerini herhangi bir streaming platformunun web sitesinden satın alınabileceğini söylediler. Zaten bu hizmetlerden herhangi birine sahip olan abonelerin, benzer şekilde Disney+ üyelerinin Hulu içeriği için 2 dolar daha ödemek isteyip istemediklerine dair bildirimler alabilecekleri belirtiliyor.



Bu yeni gelişmelerin büyük bir rekabetin ortasında gerçekleştiğini unutmamak gerekir. Diğer büyük eğlence ve streaming şirketlerinin ise benzer hizmetler sunmak adına ellerindeki kartları oynamaya devam edecekleri bir gerçek. Bekleyip görelim, belki bu yeni sunumlarla beraber izleyicilere daha cazip ve çeşitli seçenekler sunulur. Bakalım ülkemize ne zaman gelir dublajlar ve alt yazı seçenekleri nasıl olur hep birlikte göreceğiz.

Bu heyecan verici gelişmelerin peşini bırakmayın, sizleri güncellemelerle bilgilendirmeye devam edeceğiz!



Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ