Marvel'ın Vision Karakterine Ayrı Bir Dizi Geliyor Yeni Gelişmeler

Disney Marvel'ın Vision Karakterine Ayrı Bir Dizi Geliyor!
M arvel'ın Vision karakterine ayrı bir dizi yapılacağı Variety dergisi tarafından bildirildi. Paul Bettany, herkesin favori android/sentezoid karakterini canlandırmak üzere geri dönecek ve dizi, WandaVision'un olaylarından sonra devam edecek. Ancak, bu heyecan verici gelişmeyi beklemek için biraz sabretmemiz gerekecek çünkü dizi, streaming platformunda 2026'ya kadar yayınlanmayacak.


 


Bu karar, Disney CEO'su Bob Iger'ın son zamanlarda Marvel içeriği konusunda çok daha seçici olacaklarını duyurmasına paralel olarak alındı. Şu anki plan, yılda dört yerine iki dizi yapımına odaklanmak.

Vision dizisinin yönetmenliğini WandaVision'ı yaratan Jacqueline Schaeffer yerine Terry Matalas üstlenecek. Matalas, haksız yere göz ardı edilmiş 12 Monkeys TV dizisinin yaratıcısıdır ve Star Trek Picard'ın final sezonunun showrunner'lığını yapmıştır ki bu, dizinin erken sezonlarından çok daha iyi bir sezon olmuştur. Schaeffer ise önümüzdeki spinoff projesi Agatha All Along üzerinde çalışıyor.Matalas'ın projeye dahil olması Marvel hayranları için iyi bir haber olsa da, Star Trek hayranları için kötü bir haber. Picard'ın final sezonunun büyük başarısının ardından, hayranlar Paramount'u Matalas'ın yönetiminde olan "Star Trek Legacy" adında takip dizisini onaylamaya çağırıyorlardı. Bu, Picard'ın üçüncü sezonunun olaylarına devam edecek, 1990'ların Star Trek Voyager'ından Seven of Nine ve diğer dönüş yapan karakterlere odaklanacak bir devam dizisi olacaktı. Ancak Matalas'ın Marvel tarafından alınmasıyla bu ihtimal oldukça düşük görünüyor. Bu durum, Star Trek Lower Decks'in yakın zamandaki iptaline ek olarak, 90'ların Star Trek'inin neredeyse tamamen sona erdiği anlamına geliyor.

Bu gelişmeleri göz önünde bulundurduğumuzda, Marvel ve Star Trek hayranlarının heyecanla beklediği projelerin önemli bir etkilenme sürecine girdiğini görebiliriz. Her iki evrende de dikkatle takip edilmeye değer gelişmeler olacak gibi gözüküyor.