Sony'nin Beklenen Nişancı Oyunu Concord, Ağustos'ta Heyecanla Çıkacak!

Concord Oyunu Ps5 ve PC için Heyecan Verici Bir İnceleme
S ony'nin Firewalk Studios tarafından geliştirilen Concord oyunu, birinci şahıs nişancı türünde uzun zamandır beklenen bir yapımdı. Son olarak 2021 yılında duyurulan oyun, son olarak Sony'nin State of Play etkinliğinde yeni detayları ve oynanış videosunu sergileyerek merak uyandırdı. Oyunun PS5 ve PC için 23 Ağustos'ta piyasaya sürüleceği duyurulurken, Temmuz ayında beta süreci de başlayacak.

Firewalk Studios'un eski Destiny geliştiricileri tarafından yönetilmesi, Concord'un sıkı hareket mekaniği, hassas nişan alma yetenekleri ve geniş yetenek yelpazesine sahip olacağını gösteriyor. Beşe beş kahraman nişancısı temasıyla benzerlikler taşıyan oyun, Overwatch 2 ile de bazı paralellikler gösteriyor.
Oyunda 16 farklı karakter bulunacak ve her biri kendine özgü yeteneklere sahip olacak. Firewalk, geniş bir oyuncu kitlesine hitap etmek adına farklı oyun tarzlarına ve yetenek seviyelerine uygun karakterler sunmayı hedefliyor. Oyuncular, patlayan bıçaklar fırlatabilecek, hız arttıran sporlar kullanabilecek, iyileştirme pedleri bırakabilecek ve daha birçok yetenekle savaşabilecekler.

Oyunda yayınlanması planlanan altı farklı oyun modunun yanı sıra, Firewalk Studios, ücretsiz güncellemelerle daha fazla oyun modu, karakter ve harita eklemeyi planlıyor. Firewalk Studios'un bu hamlesi, oyunun piyasada başarılı olabilmesi için umut vaat ediyor. Helldivers 2'nin ardından Sony'nin bu yılki önemli bir nişancı oyunu olan Concord, geleceği açısından umut verici görünüyor.