Chevrolet Equinox EV Elektrikli Araç Serisine Yeni Bir Soluk

Chevrolet Equinox EV Yenilikçi Elektrikli Araç Serisi
C hevrolet'in elektrikli araç yelpazesine eklediği yeni modeli Equinox EV, çok konuşulmaya başlandı. Bu kompakt crossover, öncelikle 30.000 doların altında bir fiyat etiketi ile sunulacağı açıklanmıştı. Ancak şimdi piyasadaki en uygun fiyatlı elektrikli araç olan Bolt'un fiyatını aşan 34.995 dolarlık bir başlangıç fiyatı belirlendi. Fakat bu fiyat, 1LT baz model için geçerli.

Firmanın diğer donanım seçeneklerine yönelik fiyatlandırma da yayınlandı ve 1LT'den 2LT'ye geçiş oldukça büyük bir fiyat farkı bulunduğunu gözler önüne seriyor. Bu farkın karşılığında ısınabilir ve ayarlanabilir ön koltuklar, ısıtmalı yan aynalar ve elektrikle çalışan arka bagaj kapağı gibi kullanım kolaylıkları bulunuyor. Ayrıca adaptif hız kontrolü ve Super Cruise gibi özellikler de mevcut, ancak opsiyonel olarak sunuluyor.

Equinox EV'nin daha sportif bir versiyonu olan 2RS ise 44.795 dolardan başlayan bir fiyat etiketine sahip. Ardından 45.295 dolardan başlayan 3LT ve 46.795 dolardan başlayan 3RS modelleri de bulunuyor.

Bu araçların tamamı için 1.395 dolarlık bir teslimat ücreti bulunuyor. Tüm fiyatlar ön tekerlekten çekişli modeller için geçerli. Araç, 319 mil (513 km) menzile ve 213 beygir gücüne sahip. Dört tekerlekten çekişli opsiyonunun fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Bu arada Chevrolet, Equinox EV'nin 2024 model yılı için vergi indiriminden yararlanabileceğini doğruladı.

Bununla birlikte, Chevy'nin elektrikli araç serisi gibi, bu araç da Google Automotive Services'ı kullanıyor ancak Apple CarPlay özelliğine sahip değil. Bu durum, potansiyel alıcılar için önemli bir etken olabilir.

Büyük ihtimalle bizim ülkemize gelmeyecek belki özel sipariş ile gelecek bir araç gibi duruyor.

Yeni nesil elektrikli araç teknolojisinin getirdiği yenilikleri buradan takip edebilirsiniz!


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ