OpenAI'nin ChatGPT'u macOS İçin Yayınladığını Duydunuz mu?

ChatGPT macOS Apple Silikon Mac'ler İçin Yeni Uygulama!
O penAI'nin popüler yapay zeka modeli ChatGPT, artık Apple Silikon Mac kullanıcıları için özel bir masaüstü uygulaması olarak mevcut. Ancak bu özellik şu an sadece Apple Silicon Mac kullanıcılarını kapsıyor ve Intel işlemcili Mac kullanıcılarını maalesef dışarıda bırakıyor. Ayrıca, bilgisayarınızın macOS Sonoma veya daha üst bir sürümünde çalışıyor olması gerekiyor. OpenAI, geçtiğimiz aydan itibaren bu uygulamayı aşamalı olarak Plus abonelerine sundu.

 


Bu çıkışla birlikte dikkat çeken bir detay ise, Windows için resmi bir uygulama henüz bulunmaması. (Eğer duymadıysanız, Microsoft bu konuda en önemli iş ortağı.) Tabii ki, Windows 11'de OpenAI tarafından desteklenen Microsoft CoPilot entegre edilmiş durumda, bu durumun bu eksikliği açıklaması olduğu düşünülüyor. Ayrıca, OpenAI ve Apple'ın bu yılın ilerleyen dönemlerinde (avrupa için geçerli değil) Apple Intelligence adı altında ortak projeler yapmaya hazırlandıkları biliniyor.Masaüstü uygulaması, herhangi bir yerden chatbot sorgularını yazmak için (varsayılan olarak option space tuş kombinasyonunu kullanıyor, ancak isteğe bağlı olarak değiştirilebilir) bir klavye kısayolunu içeriyor. Ayrıca, uygulama, ChatGPT web sitesinin görünüm ve işlevselliğini (özel GPT'ler dahil) native uygulama formunda yansıtıyor. Dosya, fotoğraf ve ekran görüntüleri de yükleyebilirsiniz.
Bu yeni gelişmeyle birlikte, Apple Silikon Mac kullanıcıları artık ChatGPT'yi daha kolay erişilebilir bir formda deneyimleme imkanına sahip olacaklar.

OpenAI'nin ChatGPT uygulamasını macOS için OpenAI'den indirip kurabilirsiniz.

Güncel olarka indirmek için tıklayınız.