Dead by Daylight Hayranlarına Şaşırtıcı Gelişme Yeni Spinoff Oyunları

Dead by Daylight Hayranlarına Yeni Oyunlar Geliyor
D ead by Daylight oyununun bağımlıları, Dungeons and Dragons serisiyle ilgili yeni bir bölümle heyecanlanırken, Behaviour Interactive tarafından yapılan bir duyuru, oyuncuları bir kez daha heyecanlandırdı. Baştan sona bir sürü heyecan dolu yenilik ve sürprizle dolu olan etkinlikte, Behavior Interactive, oyunculara gizemli bir şekilde yeni bir Castlevania bölümünden bahsetti. Bu yepyeni bölümün içeriği hakkında henüz herhangi bir detay verilmezken, oyuncuların bu bulutlu ortamda Alucard veya Simon Belmont olarak oynama şansına sahip olabileceği tahmin ediliyor. Behaviour Interactive, Castlevania'ya ait daha fazla bilgiyi Ağustos ayında verecek ve bu özel bölümün yılın ilerleyen dönemlerinde yayınlanacağını duyurdu.

Dungeons and Dragons bölümüyle ilgili olarak, ilk kez Dead by Daylight'ın karanlık fantastik dünyasını oyun severlere sunan Behaviour Interactive, bu heyecan verici gelişmeyi oyun severlerle paylaştı. PC oyuncuları, bu bölümü herkesten önce deneyimlemek için bugün halka açık bir test sürümüne katılabilirken, bu bölümün tüm oyuncular için 3 Haziran'da yayınlanacağı duyuruldu.

Yeni katil Vecna (Stranger Things karakteri değil, Dungeons and Dragons versiyonu) ve video oyunları dünyasının tanınmış seslendirme sanatçısı ve Critical Role'un başrol oyuncusu Matt Mercer tarafından seslendirilecek. En yeni hayatta kalan karakter ise aslında iki kişiliktir. Oyunseverler, bu bölümde elf bir kadın veya insan bir erkek olarak oynayabilecekleri bir bardo karakteri ile tanışacaklar. Bu özellik, Dead by Daylight'taki karakter yaratma özelliğine hafif bir D&D tarzı getiriyor.


Dead by Daylight Hayranlarına Yeni Oyunlar Geliyor - 2Yeni bölüm ayrıca bir dungeon haritasını da içerecek. Vecna'ya karşı mücadele verirken, oyuncular hazinelerin olduğu sandıkları bulabilecek ve bu sandıkları açtıklarında 20 yüzlü bir zar atacaklar. Eğer zarın üzerinde 1 gelirse, oyunculara hoş olmayan bir sürpriz beklerken, 20 gelirse güçlü bir sihirli eşya kazanacaklar. Diğer sayılar ise oyunculara yardımcı eşyalar kazandıracak.

Haritalar konusunda, yakında deneyimlenebilecek daha büyük haritalar da olacak. Dead by Daylight uzun bir süredir dört hayatta kalan karakteri bir katilin karşısına çıkarıyordu. İki katilin sekiz hayatta kalanı avlamasına izin verecek olan yeni bir mod da yakında oyunda olacak. İki katil, takım güçlerinden faydalanabilecekler. 2 katil ve 8 hayatta kalan modu, yarışmacı ve rekabetçi doğanın aksine, daha çok bir eğlence modu olarak görülüyor ve bu mod önümüzdeki yaz aylarında gelmesi planlanıyor. Daha fazlasını Temmuz ayında öğrenmek mümkün olacak.

Behaviour Interactive, Dead by Daylight'ın birkaç yan oyunu hakkında da bilgi verdi. Bir tanesi olan The Casting of Frank Stone, bir oyuncunun odaklandığı, hikaye odaklı bir oyun ve geliştirici Supermassive, ilk oynanış fragmanını yayınladı. Yan oyun, 1980'de tehlikedeki bir çelik fabrikasına kendi korku filmlerini çekmek için giden genç bir grup insanın hikayesini anlatıyor. Orada, seri katil Frank Stone'un işlediği suçların kanıtlarını keşfederler. Hikaye, önceki Supermassive oyunları deneyimi olanlar için oldukça tanıdık bir oynanışa sahip olacak. Hikaye kararlarınıza ve çevresel bulmacaları ve anlık olayları nasıl ele aldığınıza bağlı olarak değişecek. 5 ila 7 saat arası süreceği belirtilen oyun, bu yılın ilerleyen dönemlerinde gelecek.

Henüz erken aşamada olmasına rağmen, henüz isimsiz bir kooperatif shooter yan oyunu olan Project T hakkında da bilgi verildi. Üçüncü şahıs oyunu olan bu oyun, hayatta kalanların aksine gerçekten silahlar kullanarak düşmanlara karşı savaşabileceksiniz. Daha fazla bilgi almak isteyen hayranlar, güncellemeler, kapalı oyun testleri ve geri bildirimde bulunma şansı içeren bir içeride programına kaydolabilir.

Behaviour Interactive, Dead by Daylight'ın başka bir yan oyununu daha duyurdu. What the Fog, Behavior tarafından geliştirilen iki kişilik bir kooperatif roguelike oyun. Oyunun konusu, Dead by Daylight karakterleri Claudette ve Dwight'ın, Jumanji tarzında lanetli bir masa oyununa çekilmesi üzerine kurulu. Oyunun çoğunlukla üçüncü şahıs bakış açısında oynandığı ancak öldüğünüzde takım arkadaşınızın hayatta kalmasına yardımcı olabileceğiniz bir kuşbakışı destek moduna geçtiği bir mekanik bulunuyor. Dead by Daylight'daki gibi, takım arkadaşınızı canlandırmak için bir çengel ile etkileşim kurmanız gerekecek. Oyuncular, haritada dolaşarak ve düşmanları öldürerek kan puanları adı verilen jetonları toplamaları gerekecek. Bu jetonlar, kaçmak için jeneratörleri etkinleştirmenizi sağlayacak. Her jeneratörden sonra bir güncelleme alacak ve her turdan sonra bir silah yükseltmesi yapacaksınız. Ayrıca ele geçirilecek patronlar da bulunuyor. What the Fog, Dead by Daylight'ın daha gerçekçi sanat stilinden farklı olarak daha çizgi film tarzında bir görünüme sahip.


Dead by Daylight Hayranlarına Yeni Oyunlar Geliyor - 3

Oyunun tek kişilik modunu birkaç kez oynadım ve şu ana kadar oldukça keyif aldım. Metal müziğini ve canavarları öldürmeyi anımsatan kaos, beni biraz Doom serisini hatırlatıyor. Bir kapıyı açtıktan sonra, bir süre daha odaya bir süre daha kalmak ve birkaç düşmanı daha öldürmek ve bir sürü kan puanı kazanmak konusunda size önerim olacak. Böylelikle, bir sonraki odanın jeneratörlerini hızlıca tamir edebilecek ve taze bir canavar ordusuyla başa çıkmadan önce güçlenebileceksiniz.

What the Fog şu an Steam'de mevcut. İlk 2 milyon kopya ücretsiz olarak sunuluyor, ancak bir değiskenli hesap sahibi olmanız gerekecek. Ücretsiz bir kopya almak için hızlı davranamayanlar veya sadece Behaviour'a bir kaç dolar vermeyi düşünenler için oyunun fiyatı sadece 5 dolar Türkiye fiyatı tahmini 150 TL 175 TL arasında olması bekleniyor.Fortnite ve Fallout Buluşmasının Heyecan Verici Detayları | Oyun

Melih ÖZKAŞ

Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ