Microsoft Activision Blizzard Satın Almasının Etkisi Call of Duty Black Ops 6

Call of Duty Black Ops 6'nın Game Pass'e Eklenmesi
M icrosoft, Activision Blizzard’ın satın almasını tamamlamadan önce, firmanın oyunlarını Game Pass’e entegre etmek için biraz zaman gerektireceğini belirtmişti. Şimdiye kadar sadece Diablo IV’ün bu eklemeler arasında olduğunu gördük, ancak şirket, oldukça dikkat çekici bir başka eklemeyi duyurdu. Bu yılın ilerleyen zamanlarında, Call of Duty Black Ops 6'nın piyasaya çıkışıyla beraber oyun, Game Pass aboneleri için erişilebilir olacak.


Microsoft, yeni bir Call of Duty oyununun abonelik servisinde sunulmasının Game Pass üye sayısında önemli bir artışa yol açacağını umuyor. Bu biraz bir kumar gibi görünüyor, zira son yıllarda neredeyse her zaman en çok satan oyun olan en son Call of Duty sürümü için doğrudan Xbox ve PC’deki satışların düşmesi muhtemel. Ancak yine de Game Pass ve PlayStation sürümünden (ve belki de bir Nintendo Switch versiyonundan) elde edilen gelir, ayrıca mikro işlemlerden gelen gelir ile birlikte Microsoft'un kazancını artıracak.

Bu arada Microsoft, Black Ops 6 için bir canlı aksiyon fragmanı yayınladı. Fragmanda Bill Clinton, Margaret Thatcher, George H. W. Bush ve Saddam Hussein’in betimlemeleri bulunuyor ve bu, önümüzdeki Call of Duty oyununun Körfez Savaşı döneminde geçebileceği söylentilerini doğrular nitelikte. Call of Duty Black Ops 6 hakkında çok daha fazla detayı, 9 Haziran'daki geniş kapsamlı Xbox etkinliğinin hemen ardından gerçekleşecek bir tanıtımda öğreneceğiz.Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının ardından gözler, bu dev şirket birliğinin oyunculara sunacağı yenilikler üzerinde olacaktır. Call of Duty Black Ops 6'nın Game Pass’e entegrasyonu, oyun endüstrisinde meydana gelebilecek değişimlere dair de ipuçları sunuyor. Bu gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz.