Black Ops 6 Cold War Dönemi Yeni Sürprizler ve Çok Oyunculu Mod!

Call of Duty Black Ops 6 Soğuk Savaş Dönemine Yolculuk!
T reyarch stüdyosunun en yeni oyunu olan Call of Duty Black Ops 6, oyuncuları heyecanlandıracak birçok detayı beraberinde getiriyor. Yapılan duyuruya göre, 1990'ların ortamında geçecek olan oyunun hikayesinde, Cold War dönemine odaklanılacak ve olaylar '80'lerin sonlarına denk gelecek şekilde gelişecek. Oyunun kampanya kısmıyla ilgili olarak, Raven Software stüdyosunun gözetiminde geliştirilecek olan oyun, gizlilik ve aksiyonun bir arada olduğu göz alıcı misyonları içerecek.
Hikaye, Orta Doğu, Güney Avrupa, Rusya ve ABD gibi çeşitli coğrafyalarda geçecek. Önceki oyunlardan tanıdığımız Frank Woods ve Russel Adler gibi karakterler, Black Ops 6'da da yer alacak ve hikaye, Black Ops 2'nin 1980'lerdeki olaylarına da bağlantılı olacak. Oyunun kampanya kısmı, oyuncuların müttefiklerini tanımalarını, bulmacalar çözmelerini, görevleri seçmelerini sağlayacak olan bir "güvenli ev" ortamından başlayacak.

Çoğu Call of Duty oyuncusu için çok önemli olan çok oyunculu mod, Treyarch stüdyosunun uzmanlık alanı olmaya devam ediyor. Bu yıl, geliştiriciler "omnimovement" adını verdikleri bir sistemle lineer hareketin önemini azaltıp daha akıcı bir hareket sistemine odaklanacaklar. Bu yeni sistemle oyuncuların herhangi bir yöne süratle koşmaları, kaydırmaları ve dalmaları mümkün olacak. Bu gelişmeyle beraber oyuncular, "Supine Prone" adı verilen yeni bir hamle ile sürünürken dönebilecekleri ve daha fazla hareket özgürlüğüne sahip olacaklar. Oyuna ilişkin Activision'dan alınan bir ekran görüntüsü de bu gelişmeyi destekliyor.Çok oyunculu modda 16 temel harita olacak ve bunlardan 12'si altı kişilik savaşlar için, dördü ise ikili ve altı kişilik maçlara destek verecek "Strike" seviyeleri için kullanılacak. Black Ops 6, en deneyimli oyuncular için klasik Prestige oyun deneyimini geri getirirken, Tur tabanlı Zombi modu da oyunda yer alacak ve Liberty Falls ile Terminus adında iki yeni harita sunacak. Oyunun piyasaya sürülmesinin ardından daha fazla harita ve modun ekleneceği de vaat ediliyor.

Call of Duty Black Ops 6'nın çıkış tarihi 25 Ekim 2024 olarak belirlendi. Geleneksel olarak olduğu gibi, oyunun önceden sipariş verenlere erken erişim olanağı sunacak olan ücretsiz bir Açık Beta olacak. Oyun, PC (Battle.net, Microsoft Store ve Steam), Playstation 4 ve 5, Xbox One ve Series konsolları için piyasaya sürülecek. Bu sefer Nintendo Switch için bir plan olmadığını ise belirtmekte fayda var.