Cairn Hardcore Tırmanma Deneyimi Yakında PC ve Konsollerde!

Cairn Tehlikeli Tırmanışlar ve Sınırları Zorlayan Deneyimler!
F uri ve Haven'in yönetimindeki ekip, tamamen farklı ve ciddi anlamda yoğun bir oyunla geri dönüyor Cairn. Bu oyun, tehlikeli derecede dik bir dağın yüzeyinde geçen bir tırmanma simülatörü. Oyunun merkezinde dağın zirvesine ulaşmak için kararlı bir şekilde hareket eden bir dağcı var. Cairn'de oyuncular her yere tırmanabilir ve meydan okuma, anlık denge ve dayanıklılığı korumakta yatıyor. Eğer bunu başaramazlarsa, dağcı düşer ve tutamağına asılı kalırken bir hayal kırıklığının çığlığını atar. Bu oyun, GIRP gibi, ama inanılmaz bir zarafetle ve son derece hardcore.

The Game Bakers'ın ifadesine göre, Cairn bir "hayatta kalma tırmanıcısı" ve aşırı fiziksel çabayla birlikte yavaş sıradanlığın da olduğu anları içeriyor. Oyuncular tırmandıkça, sınırlı sayıda kontrol noktası belirleyerek oyunda stratejinin kritik bir parçasını oluşturan kayalara piton vidalayabiliyor.

Cairn, 2024 Yaz Oyun Festivali'nin açılış gösterisi sırasında tanıtıldı. Oyunun geliştirme ekibi, Cocoon üzerinde çalışmış ses tasarımcısı Lukas Julian Lentz ve önceki projeleri arasında Limbo, Inside ve Control bulunan ses yönetmeni Martin Stig Andersen'i içeriyor. Şu anda 2025'te PC ve konsollarda yayınlanması planlanıyor.