BYD Küresel Vizyonu Meksika'da Yeni Fabrika | Elektrikli Araç

BYD Büyüme Hedefleri Meksika Üretim | Elektrikli Araç Trendi
& Ccedil;inli otomobil üreticisi BYD ki anlamı Build Your Dreams yani Hayallerini Kur oldukça hızlı bir büyüme sürecinde. Geçtiğimiz yıl 3 milyondan fazla araç sattı ve bunların içinde 1.4 milyon hibrit ve 1.6 milyon batarya elektrikli araç bulunmakta. 2023'ün son üç ayında, Çin'de Tesla'dan daha fazla batarya elektrikli araç sattı. Bu büyük portföyü sayesinde daha küçük ve ucuz araçları da içeren BYD'nin, Çin'de başarılı olması da yardımcı oldu. Şimdi Nikkei Asia'ya göre, BYD Meksika'da bir fabrika açmayı düşünüyor.

BYD'nin satışlarının çoğu Çin'de gerçekleşse de, firma küresel anlamda daha büyük hedeflere sahip. Tayland, Macaristan ve Brezilya'da inşa süreci devam eden fabrikalarının yanı sıra, şimdi BYD Meksika'da bir fabrika açma olasılığını da değerlendiriyor. Fabrika muhtemelen Nuevo Leon veya ülkenin ortasındaki Baijo bölgesinde yer alabilir.

Meksika, yeni bir otomobil fabrikası için uygun bir yer. Bu sektörde zaten 1 milyondan fazla kişi istihdam ediliyor, bu yüzden zaten deneyimli bir işgücü mevcut durumda. Ülke yılda 3.7 milyon araba üretiyor. Aslında BMW, Kia ve Stellantis Meksika'da EV üreteceklerini açıklarken, Tesla da aynısını yapabileceğini belirtti.

Meksika'da araç üretmek, BYD'nin fiyatlarını düşük tutmasını sağlayacak Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (USMCA) avantajından faydalanmasını da sağlayacaktır. Bu durum özellikle eğer BYD, yetersiz hizmet sunulan yeni araç pazarının alt ucunu hedeflemeyi planlıyorsa büyük avantaj sağlayacaktır.

Ayrıca, aracın nihai montajının Kuzey Amerika'da gerçekleştirilmesi, Yeni Enflasyon Azaltma Yasası tarafından yeniden yazılan yeni temiz araç vergi kredi sisteminin avantajlarından yararlanmak için gereklidir. BYD'nin elektrikli araçları tam vergi kredisine hak kazanmış olmayabilir, çünkü yasanın diğer maddeleri, aracın batarya içeriğinin nereden sağlandığına veya bataryanın Çin'e ait bir şirket tarafından üretilip üretilmediğine bağlı olarak bir EV'nin uygun olmamasını sağlamaktadır.

Bazıları, mevcut ABD otomobil üreticilerini korumak için bu korumaların güçlendirilmesini istedi. American Manufacturing Alliance, ABD dahilinde olmayan Çin gibi bir piyasa ekonomisinde yerleşik şirketlerin Meksika veya Kanada'da tercihli muamele elde etmemeleri için USMCA'yı değiştirmeye kadar gitti.

Geçtiğimiz ay Çinli otomobil üreticilerinden bahsederken, Tesla CEO'su Elon Musk, "Eğer kurulan bir ticaret engeli olmazsa, dünya çapında neredeyse tüm diğer otomobil şirketlerini yok edecekler" şeklinde konuştu.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ