Beeper'ın Yenilenmiş Android Uygulaması ve Automattic Birleşmesi

Beeper Yenilenmiş Android Uygulaması ve Automattic Birleşmesi
A utomattic, WordPress'in şirketi, son olarak Apple'ın iMessage servisine entegre olma çabalarını sonlandıran Beeper'ı satın aldı. Beeper, şimdi herkese açık ve tamamen yenilenmiş bir Android uygulamasıyla hizmet veriyor.

Şirketin tüm çalışanları, basın açıklamasına göre, Automattic'e katılacak ve bağımsız bir ekip olarak faaliyetlerine devam edecek. Beeper'ın kurucusu Eric Migicovsky, Automattic'in mesajlaşma biriminin başına getirilecek. Geçen yıl Automattic tarafından satın alınan Texts.com ile birlikte çalışacaklar.

Texts.com, "tüm sohbetlerinizi tek bir yerde" sağlamanın yanı sıra, Apple bilgisayarlarınızda çalıştırdığınız bir uygulama kullanarak iMessage geçidini de sunuyor. Bu birleşme, şirketlerin misyon bildirilerine daha yakın bir platform olmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Migicovsky, yaptığı açıklamada Automattic CEO'su Matt Mullenweg ile uzun yıllardır tanıştığını ve Beeper'ın WordPress, WooCommerce, Pocket Casts ve Simplenote gibi harika açık kaynak projelerini destekleyen bir kuruluşun desteğine sahip olmaktan son derece memnun olduklarını belirtti.

Aynı gün, Beeper hizmetini kullanmak için bekleme listesini kaldırdığını duyurdu. Beeper, uygulamalarını test etmeye yardımcı olan 115.000 kişinin olduğunu iddia ediyor ve 466.000 kişilik bekleme listesinde bulunanlara hizmet teklif edecek. Beeper'ın Android uygulaması ise beta aşamasından çıkarak halka açıldı ve artık bir masaüstü bilgisayar kullanmadan ağları kurabiliyor.


Apple, iMessage protokolünü Avrupa Dijital Piyasalar Yasası'na dahil olmaktan kaçınarak, iş iletişiminde yeterince etkili olmadığı gerekçesiyle, SMS mesajları için gelişmiş RCS özelliklerini destekleme sözü verdi.

Bir bilgisayarınızda sürekli açık bir Beeper sunucusunu daha kolay çalıştırma seçeneği sunulursa, bu öneriyi değerlendirebilirim. Beeper'ın iMessage geçidi için kendi derleme seçeneği bulunuyor, ancak şimdilik boş zaman projelerine ihtiyacım yok.


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ