Ayaneo'nun Yeni Ürünleri: Taşınabilir Oyun Deneyiminde Devrim

Ayaneo Yeni Taşınabilir Konsolları ve Retro Teknolojisi
M obil oyun deneyimini taşınabilir cihazlarla birleştiren oyuncular için müthiş bir zaman olabilir. Nintendo'nun kendi oyunları ve bağımsız yapımlar için Switch, modern PC oyunları için Steam Deck ve tabii ki retro oyunlar için tasarlanmış birçok sistem mevcut. Bu retro yükselişinin liderlerinden biri olan Ayaneo, yenilikçi ürünleriyle hız kesmeden yoluna devam ediyor. Şirket, son duyuruları arasında oldukça dikkat çekici görünümlü iki Game Boy ilhamlı konsol da bulunuyor. Ancak belirtmek gerekir ki şirket, henüz bu ürünlerin fiyatları ve piyasaya sunulacağı tarih konusunda bilgi vermedi.

Pocket DMG, zaten mevcut olan Pocket S ile neredeyse aynı özelliklere sahip ancak farklı bir tasarım ve ekran yapısına sahip. OLED ekranı bulunan bu taşınabilir cihaz, retro oyunlar için oldukça etkileyici bir görüntü sunacak. Ayaneo, bu el konsolunu Pocket S ile aynı Snapdragon G3x Gen 2 yongasıyla donatmış.


Ayaneo Yeni Taşınabilir Konsolları ve Retro Teknolojisi - 2Klasik Game Boy tarzı tasarımı ve modern estetik dokunuşları ile oldukça çekici olan bu üründe klasik bir D pad ve ABXY düğmeleri bulunurken sol tarafta bir joystick ve yan kısımda bir soğutma açıklığı yer alıyor.

Pocket Micro ise tasarımını Game Boy Micro'dan almış. 2005 yılında GBA oyunlarını oynamak için en uygun seçenek olan Game Boy Micro'ya benzer bir formata sahip olan bu cihaz, sağlam bir alüminyum çerçeve ve gerilmeyen 960x640 ekranla geliyor. Yine D pad ve ABXY tuşlarına ek olarak, Ayaneo'nun konsolu iki adet joystickle donatılmış. Bu sevimli ve kompakt cihaz, şaşırtıcı derecede güçlü. Favori retro oyunlarınızı oynamak için Helio G99 işlemcisine sahip.

Ayaneo'nun Remake koleksiyonu sadece Game Boy ilhamlı taşınabilir konsollar için de değil. Şirket ayrıca AM01'in güncellenmiş bir sürümü olan Retro Mini PC AM01S'yi duyurdu. Bu mini PC, çift fanlı soğutma ve dizüstü sınıfı işlemcilerle birlikte geliyor. Tasarımı hala Mac'ten esinlenmiş olsa da artık ekranda eğilebiliyor. Bu, ekranın farklı açılarda konumlandırılmasına olanak tanıyarak dijital bir saat gibi kullanılabilir.


Ayaneo Yeni Taşınabilir Konsolları ve Retro Teknolojisi - 3

Son olarak, Starship Graphics Dock AG01 var. İsminden de anlaşılacağı gibi, bu cihaz 1970'lerin Battlestar Galactica versiyonundan esinlenilmiş retro bir uzay gemisini andırıyor. Bu, şirketin ilk mobil dock ürünü ve AMD Radeon RX 7600M XT mobil grafik kartı ile donatılmış. İlk etapta kırmızı ve gri renk seçenekleri bulunacak olan bu ürün için Ayaneo, fanların daha fazla renk seçeneği için oy kullanmasını istiyor.

Bu heyecan verici yeni ürünler, taşınabilir oyun ve retro teknoloji sevenler için oldukça çekici görünüyor. Ayaneo bu ürünlerle yine dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu ürünlerin fiyatları ve çıkış tarihi henüz netleşmemiş olsa da, oyun severler için Ayaneo'nun bu yeni cihazları, taşınabilir oyun deneyimini farklı bir boyuta taşıyabilir.