ASUS Computex 2024'te Yeni Oyun El Cihazı ve Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı!

ASUS Yeni Teknoloji Harikaları ROG Ally X ve 8K ProArt Ekranları
A SUS Computex 2024'te bir dizi yeni ürününü tanıttı. Bu ürünler arasında ROG Ally X oyun el cihazı ve bir dizi yeni dizüstü bilgisayar bulunuyor. Şimdi ise şirket monitörlere odaklandı ve eğlence ve içerik oluşturma odaklı birkaç ilginç modeli tanıttı. Bunlar arasında ilk Google TV destekli monitörü ve 8K ProArt ekranları da bulunuyor.

ASUS'un en son eğlence ekranı olan 27 inç 4K (IPS) ZenScreen Smart MS27UC, şirketin ilk Google TV destekli cihazı olarak dikkat çekiyor. Ürün, dahili Google Assistant mikrofonlu uzaktan kumandasıyla birlikte geliyor. Aynı zamanda "ultra ince ekran çerçeveleri ve küçük bir ayak standı" ile birlikte gelen üründe ön tarafta 5W Harman Kardon hoparlörler ve arka tarafta kulaklık girişi bulunuyor. Bir diğer dikkat çekici özellik ise klavye, fare ve Google TV uzaktan kumandasını saklamak için arka raftır. Diğer özellikler arasında DisplayPort 1.4 ve HDMI 2.0 bağlantı noktaları, USB C (PD 90W), çift bantlı WiFi, Bluetooth 5.0 ve Miracast bulunuyor.


ASUS Yeni Teknoloji Harikaları ROG Ally X ve 8K ProArt Ekranları - 2

ASUS ayrıca içerik oluşturucuları hedefleyen etkileyici ve muhtemelen oldukça pahalı ProArt ekranlarını da tanıttı. İlk olarak, ASUS ProArt Display 8K PA32KCX, şirketin "dünyanın ilk 8K mini LED profesyonel monitörü" olarak tanımladığı bir ürün. 32 inçlik ekran, 7.680 x 4.320 çözünürlük sunarken, Mini LED teknolojisi sayesinde 4.096 yerel karartma bölgesiyle birlikte 1.200 nit pik parlaklık (sürdürülen parlaklık 1.000 nit) sunuyor.

Bu profesyonel düzeydeki monitör, renk doğruluğu açısından delta E'nin 1'in altında olduğu, gerçek 10 bit renk derinliği sunduğu ve DCI P3 (HDI) renk gamının %97'sini kapsadığı özelliklere sahip. Otomatik ve otomatik kalibrasyon için dahili motorlu flip renkölçeri içeriyor ve aynı anda iki Thunderbolt 4 bağlantı noktası, HDMI 2.1 ve DisplayPort 2.1 bağlantı noktalarına sahip.

Bunun yanı sıra, 27 inçlik ProArt 5K PA27JCV ve 32 inçlik PorArt 6K PA32QCV ekranlar, sırasıyla 5.120 x 2.880 ve 6.016 x 3.384 çözünürlükleri destekliyor. ASUS, hangi ekran teknolojisinin kullanıldığını belirtmese de, "LuxPixel" teknolojisini kullandığını söylüyor ve bu teknolojinin, görüntüyü yumuşatmadan "kağıt benzeri" bir etki sunan bir matlaştırma tabakası içerdiğini iddia ediyor.


ASUS Yeni Teknoloji Harikaları ROG Ally X ve 8K ProArt Ekranları - 3

Her ikisi de 99% DCI P3 kapsama, delta E < 2 ve USB C üzerinden DisplayPort™ ile 96W güç dağıtımı sunuyor. Her ikisi de oldukça düşük profil gibi görünüyor ve metal ayaklarla birlikte geliyor.

Son olarak, ASUS, gelecekte dizüstü bilgisayarlarda veya bağımsız monitörlerde yer alabilecek yeni çift ekranlı monitörleri tanıttı. Bunlar arasında, üretkenliği artırmak için 14 inçlik 1610 FHD çift OLED ekranı 21 inçlik bir ekrana katlayabilen ZenScreen Duo OLED bulunuyor. Şu ana kadar hiçbir yeni ürün için fiyat veya teslim tarihi belirlenmedi.


ASUS Yeni Teknoloji Harikaları ROG Ally X ve 8K ProArt Ekranları - 4