ASUS Vivobook S 15 Yapay Zeka Destekli Üst Düzey Dizüstü Bilgisayar

ASUS Vivobook S 15 Yeni Nesil Teknoloji ile Tanışın
A SUS, yapay zeka destekli teknoloji furyasına dahil olmuyor aynı zamanda Acer, Dell, HP, Lenovo, Samsung ve tabii ki Microsoft gibi markaların yeni modellerini de içeren Copilot+ PC'leri sunuyor. "Ultra ince" ASUS Vivobook S 15, Recall adlı bellek yardımcısı, görüntü oluşturucu Cocreator ve birkaç ASUS özel yapay zeka uygulaması gibi Windows yapay zeka özelliklerine sahip.

ASUS Vivobook S 15'in en ilgi çekici yapay zeka destekli özelliklerinden biri AiSense IR kamerasının kullanımı. ASUS, cihazın varlığını algılayabileceğini ve ekrana göre ayarlayabileceğini belirtiyor. Bakışınızı kaydırdığınızda ekran kararabilir ve tekrar baktığınızda tekrar aydınlanabilir. Bilgisayarın yanından uzaklaştığınızda kilitlenecek ve geri döndüğünüzde tekrar açılacak. Bu özellik, etkinliğini denemeden onaylayamayacağımız bir özellik olsa da, güvenlik ve gizlilik için oldukça kullanışlı görünüyor.

Dahili bir yapay zeka özelliği olan StoryCube ise ASUS'un iddiasına göre RAW fotoğrafları ve videoları otomatik olarak düzenleyebilecek bir uygulama. Pazartesi günü duyurulan standart Copilot+ özelliklerine ek olarak, dizüstü bilgisayar video görüşmelerinde ışık ayarlarını ve gürültüyü otomatik olarak düzenleyebilen Windows Studio Effects'i de destekliyor. Ayrıca, Microsoft'un gerçek zamanlı, yapay zeka destekli altyazılarını sağlayan Live Captions özelliğini destekliyor.


ASUS Vivobook S 15 Yeni Nesil Teknoloji ile Tanışın - 2

Donanım tarafında, Vivobook S 15, ASUS'un iddiasına göre 45 TOPS (yani saniyede 45 trilyon işlem) işleyebilen bir Qualcomm Hexagon sinir işlemcisi (NPU) ile çalışan Snapdragon X Elite çipine sahip. PC, 1TB PCIe 4.0 SSD ve 8448 MHz LPDDR5X RAM'e kadar destek sunuyor.

Dizüstü bilgisayar, 2.880 x 1.620 çözünürlüğe sahip 15,6 inçlik bir OLED ekrana ve %89 ekran gövde oranına sahip. Ayrıca, Harmon Kardon sertifikalı bir ses sistemine ve Dolby Atmos sesine sahip. ASUS, 70 Wh'lik pilinin 18 saate kadar dayanabileceğini iddia ediyor.

Vivobook S 15'in satış noktası, ince alüminyum kasası Konik tasarımı sadece 0,58 ila 0,63 inç (14,7 mm ila 16 mm) kalınlığa sahip. Bilgisayar, yalnızca 3,13 lbs (1,4 kg) ağırlığında ve Apple'ın 15 inçlik MacBook Air'den biraz daha hafif.Dizüstü bilgisayar, iki adet USB4, iki adet USB 3.2 Gen 1 Type A, HDMI, bir ses kombinasyon jakı ve bir microSD yuvası da dahil olmak üzere zengin bir port seçeneği sunuyor. Klavyesi özelleştirilebilir tek bölgeli RGB aydınlatmaya ve ChatGPT destekli asistana hızlı erişim sağlayan bir Copilot tuşuna sahip.

ASUS Vivobook S 15 şu anda şirketin perakende ortakları aracılığıyla 1.300 dolardan başlayan fiyatlarla ön siparişe sunuluyor. Şirket, ilerleyen zamanlarda ek konfigürasyonların piyasaya sürüleceğini belirtiyor.

Microsoft'un Copilot yapay zeka ve Surface etkinliğinden tüm haberlerini sitemizden takip edebilirsiniz.