Android Kullanıcıları Şarkıları Mırıldanarak Bulabilecek

Artık YouTube Music ile Çalma Listesi Yaratma Ne Kadar Kolay!
Y ouTube Music, Android için uzun zamandır beklenen bir özelliği nihayet yayınlıyor. Artık insanlar bir şarkıyı aramak için sadece bir melodiyi söylemek veya bir enstrümanla çalmak yerine şarkıyı mırıldanabilecekleri bir özellik geliştirildi. 9to5Google'ın raporlarına göre, bu yazılım Mart ayından beri test aşamasında bulunuyordu.

Bu yeni özelliği kullanmak için tek yapmanız gereken, sağ üst köşedeki büyüteç simgesine dokunmak ve mikrofon simgesinin yanındaki dalga formu simgesini aramak. Dalga formu simgesine dokunun ve mırıldanmaya veya söylemeye başlayın. Kısa sürede tam ekran bir sonuçlar sayfası, şarkının kapak resmi, şarkı adı, sanatçı, albüm, yayın yılı ve şarkı hakkında diğer önemli bilgileri getirecektir. Bu yazılım, Pixel'ın "Şu Anda Çalıyor" özelliğini geliştirerek, sesi "orijinal kayıtla eşleştirmek" için yapay zeka kullanıyor.

Bu özellik, Android için YouTube Music'in 7.02 sürümü ile sunulan bir sunucu tarafı güncellemesi olarak geliyor. iOS sürümü için herhangi bir kullanılabilirlik bilgisi bulunmuyor, ancak yakın gelecekte muhtemelen yayımlanacaktır.


Hum to Search özelliğini kullanmak için @KidCudi olmanıza gerek yok. Google uygulamasına bir şarkı mırıldanın, size şarkıyı tanıyalım. Favori şarkılarınızda deneyin veya kafanızda takılı kalan şarkıyı bulmak ve yeni favorinizi bulmak için kullanın.

Bu tür bir özellik aslında yeni değil, ancak YouTube Music için yeni. Google Arama, benzer bir aracı 2020 yılında kullanıma sunarken, normal YouTube uygulaması geçen yıl buna benzer bir özellik sunmaya başladı. Çevrimiçi müzik yayını platformu Deezer, 2022'de "mırıldanarak arama" aracını yayınladı.

Artık kullanıcılar, YouTube Music'in bu yeni özelliği sayesinde favori şarkılarını veya kafalarında takılı kalan şarkıları kolayca bulabilecekler. Yeni özelliklerin getirilmesiyle birlikte müzik dinleme deneyimi daha da zenginleşiyor.