Apple'ın Yeni iPhone Serisi İnce Tasarım ve Yüksek Fiyat | Teknoloji

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı
T eknoloji devi Apple, son iPad Pro modelinde olduğu gibi iPhone'un da daha ince bir tasarım ile geleceği söylentileriyle gündemde. The Information'ın raporuna göre, iPhone 17 serisinde Plus model yerine "önemli ölçüde daha ince" bir cihaz üzerinde çalışılıyor.

Birden çok kaynağa dayandırılan bilgilere göre, bu model şirketin tasarım dilinde iPhone X seviyesinde bir sıçrama olarak nitelendiriliyor. Apple henüz tasarımı kesinleştirmemiş olsa da, alüminyum gövde gibi çeşitli seçenekleri değerlendirdiği belirtiliyor. Geliştirilmiş bir ön kamera, yüz tanıma sensörleri ile daha küçük bir hap şeklinde kesikte bulunabilirken, arka kamera dizilimi telefonun merkezine taşınabilir, böylece lenslerin yanlışlıkla parmaklarla kapanma olasılığı azaltılabilir. Ekran boyutu ise mevcut başlangıç seviyesi iPhone ve iPhone Pro Max'in arasında, yani 6.12 ila 6.69 inç arasında olabilir.
 


Bu bilgiler sizin için ilgi çekiciyse, daha ince iPhone'un fiyatının aslında iPhone Pro Max'ten daha yüksek olabileceğini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Başlangıç fiyatı 1.200 dolar olan iPhone Pro Max'e göre, bu yeni modelin daha pahalı olabileceği belirtiliyor. Ancak en azından bu cihazı almak için biraz zamanınız olacak.

Bu ince model, iPhone serisinde Plus modelin yerini alabilir. Rapor, iPhone 16 Plus'ın olacağını ancak bu formatın Apple'ın satış beklentilerine ulaşamaması nedeniyle sona erebileceğini öne sürüyor. Bu yılki iPhone'lar, fiziksel tasarımda büyük değişikliklerden ziyade yapay zeka alanındaki gelişmelerle ilgili olacak. Ancak, kameranın kontrolünü iyileştirmek için yan tarafta dokunmatik hassasiyete sahip yeni bir düğme olabileceği bildiriliyor.Bu arada, şirketin daha küçük ekran boyutlarına geri dönme niyetinde olmadığına dair maalesef herhangi bir işaret bulunmuyor. Ben hala bazen iPhone 5'imizi özlerim.

Apple'ın iPhone serisinde yapılacak olası değişiklikler ve yeni modeller hakkındaki bu rapor, teknoloji tutkunlarının dikkatini çekmeyi başarıyor. Ancak henüz resmi açıklamalar gelmediği için, bu bilgilerin tamamen doğruluğu konusunda bir belirsizlik bulunuyor. Apple'ın resmi duyurularını beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey ise yok gibi görünüyor. Herkesin merakla beklediği yeni iPhone modellerinin detayları, zamanla netlik kazanmaya devam edecek.


Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ