AirPods Pro'lar İşitme Cihazı Olarak Kullanıma Sunuluyor! | Yenilikler

Apple'ın AirPods Pro'ları İşitme Cihazı Dönüşümünde
A pple'ın AirPods Pro'ları yaklaşık olarak tam donanımlı işitme cihazlarına dönüşmeye ve bu şekilde pazarlanmaya başlıyor. Bloomberg'in Mark Gurman'ın haberine göre, bu hamle, zaten son zamanlarda reçetesiz modellerle sarsılan işitme cihazı pazarı üzerinde büyük etkisi olabilir.

Gurman'ın yazısına göre, AirPods Pro'lar, bu sonbaharda gelecek olan iOS 18'de işitme cihazı işlevi alacak ve muhtemelen Haziran'da gerçekleşecek Worldwide Developers Conference etkinliğinde duyurulacak ve detayları paylaşılacak. 2021 yılında Wall Street Journal, Apple'ın gelecekteki AirPods Pro modeli üzerinde çalıştığını ve bu modelin bir işitme cihazı olarak kullanılabilme özelliğine sahip olacağını ve hatta vücut postürünü ve hatta vücut sıcaklığını bile izleyebileceğini bildirmişti.

Gurman'ın veya Journal'ın raporlarından net olmasa da, işitme cihazı fonksiyonunun sadece yeni bir AirPods Pro modelinde mi yoksa daha önceki modellere yazılım güncellemesi olarak mı sunulacağı belirsizdir. Journal'ın raporundan bu yana, Apple hem AirPods Pro'nun ikinci neslini hem de bu modelin USB C bağlantı noktasıyla yenilenmiş bir versiyonunu piyasaya sürdü.

Apple'ın hedeflerine bağlı olarak, "işitme cihazı" terimi teknik olarak doğru olmayabilir. 2022 yılında ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), FDA onaylı bir işitme cihazı için daha sıkı gereksinimleri karşılamak zorunda olmayan "Kişisel Ses Amplifikasyon Ürünleri" veya KSAÜ kategorisini oluşturdu. Bu yeni kategori, hafiften orta dereceye kadar işitme kaybı yaşayan insanlara büyük maliyet tasarrufları sağladı ve akıllı telefon üzerinden Bluetooth aracılığıyla kurulum, ayar ve izleme için işitme cihazlarına bağlandı. Bunlar, reçetesiz işitme cihazlarından farklıdır yine de "profesyonel uyum" işitme cihazlarından belirgin şekilde daha ucuz olmalarına rağmen hala FDA tarafından düzenlenmektedir.

2022 yılında yapılan bir araştırma, birinci nesil AirPods Pro'nun "Canlı Dinleme" özelliğinin etkinleştirilmesi durumunda, beş PSAP standardından dördünü karşılayabildiğini ve sadece bir ses basınç eşiğinde kısa bir miktarı kaçırdığını gösterdi. Özellikle, görece sessiz ortamlarda test edilen AirPods Pro, PSAP standartları çerçevesinde, 10.000 dolara kadar maliyeti olan işitme cihazı modelleri kadar iyi işitme sağladı.

Apple'ın mobil işletim sistemi iOS 18'in bir sonraki sürümünün, AirPods güncellemelerinin ötesinde bir dizi özelliğe sahip olacağı söylentiler arasında. MacRumors (Gurman'ın ücretli bülten raporlarına dayanarak), yaratıcı yapay zeka özellikleri, metin mesajları için RCS desteği ve birçok temel Apple uygulamasının revizyonları gibi özelliklerin yer alacağı belirtiliyor.


Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT