Apple WWDC24 Etkinliği: Yeni Teknolojiler ve Platformlar Tanıtılacak

Apple, WWDC24 Etkinliğiyle Geliştiricileri Buluşturuyor
A pple, Bu Yılki Dünya Geliştiriciler Konferansını Duyurdu

Teknoloji devi Apple, bu yıl düzenlenecek Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC24) tarihlerini duyurdu. 10 14 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlik, şirketin Cupertino merkezinde gerçekleşecek olsa da her şey çevrimiçi olarak yayınlanacak.

Apple, etkinlikle ilgili şu genel metni paylaştı "Yılın en büyük geliştirici etkinliği için çevrimiçi olarak bize katılın. En son Apple platformlarının, teknolojilerinin ve araçlarının tanıtımı için orada olun. Uygulamalarınızı ve oyunlarınızı nasıl oluşturacağınızı ve daha üst seviyelere nasıl taşıyacağınızı öğrenin. Apple tasarımcıları ve mühendisleri ile etkileşime geçin ve küresel geliştirici topluluğu ile bağlantı kurun. Hepsi çevrimiçi ve hiçbir maliyeti yok."

Geleneksel olarak, konferansı pazartesi günü, yani 10 Haziran'da gerçekleşecek olan bir açılış sunumuyla başlatılır. Apple, bu etkinliği en azından iOS, iPadOS, macOS, watchOS, visionOS ve tvOS için yıllık yazılım güncellemelerinin temel özelliklerini duyurmada kullanacaktır.

Apple, devamlı olarak analistler ve yorumcular arasında spekülasyon konusu oldu. Özellikle Apple’ın Generatif Yapay Zeka alanında atacağı ilk adımın ne olacağıyla ilgili raporlar var. Şirketin kendi AI araçlarını tasarlamayı düşündüğü, Google gibi bir partnerle işbirliği yaparak işletim sistemine bir sohbet botu dahil etmeyi düşündüğü ya da kullanıcıların arasından seçim yapabilecekleri bir AI App Store sunabileceği gibi çeşitli iddialar bulunmakta.

Hangi senaryo gerçekleşirse gerçekleşsin, Apple, Generatif Yapay Zeka ve büyük dil modelleri konusunda rakipleriyle arayı kapatmaya çalışıyor gibi görünüyor. Şirketin liderleri muhtemelen ana sunum sırasında bu konuya değinecekler.

Ana sunumun ardından, Apple genellikle, gelecek yazılım güncellemeleri hakkında daha derinlemesine bir görüş sunan "Platform Durumu" konuşmasına geçer ve ardından üçüncü taraf uygulamalarında yeni planlanan özelliklerden nasıl faydalanacakları konusunda saatlerce süren geliştirici odaklı oturumlar düzenler.

Apple’ın dünya genelinde heyecanla beklenen bu etkinliği, teknoloji ve yazılım geliştirme dünyasında büyük yankı uyandırması bekleniyor. WWDC24’ün detaylarını ve canlı yayın bağlantılarını takip etmeyi unutmayın.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ