Apple Watch ve Vitals Dünya Sağlık Örgütü Standartlarını Karşılayacak

Apple Watch'un Yeni Smart Stack Özelliği ve Fotoğraf İyileştirmeleri
A pple Watch’un sağlık ve fitness düzeyinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak yeni bir uygulaması var Vitals. Bu uygulama, WWDC'de duyurulan diğer özelliklerle birlikte watchOS 11 için pazartesi günü duyuruldu. Vitals, uyurken toplanan verileri sentezleyerek genel sağlığınızı daha iyi anlamanızı sağlayacak. Apple Watch sensörleri ve Apple Heart and Movement study'den gelen verileri kullanarak, zaman içindeki değişiklikleri takip edebilecek ve durum normalin dışında göründüğünde sizi uyaracak.

Dünya Sağlık Örgütü(TSO) Standartlarını Sağlıyor

Kullanıcılar artık Apple Watch ile gebelik sırasında uygulanabilir sağlık verileri ile gebelik süresince anlayışlar kazanabilirler. Bunlar genellikle gebelik sırasında yükselen kalp atış hızının yanı sıra kalp hızına bir bakış içeriyorsa daha fazla gebeliğin süresi.


 


Apple Watch'un Yeni Smart Stack Özelliği ve Fotoğraf İyileştirmeleri - 2

Training Load ve Aktivite Takip Uygulaması

Yeni Vitals uygulamasının yanı sıra, Activitiy uygulaması da Training Load gibi yeni özellikler kazanıyor. Bu özellik, antrenmanınızın yoğunluğunu ve süresini ölçerek zaman içinde nasıl etkilediğini belirleyecek. Kalp atış hızı ve hız gibi veriler ile yaş ve kilo gibi kişisel detaylarınızı kullanarak, her antrenman için bir derecelendirme verilecektir.

Daha Fazla Kişiselleştirme ve Yeni Güvenlik Özellikleri

Iphone'unuzdan, Activity uygulamasında daha fazla kişiselleştirmeler yapabilirsiniz. Artık haftanın günleri için hedeflerinizi ve dinlenme günlerini ayarlayabilirken, hala serilerinizi koruyabilirsiniz. Ayrıca, Workout uygulaması artık arkadaşlarınıza ve ailenize koşuya çıktığınızı ya da eve sağ salim döndüğünüzü bildirmek için bir Check In düğmesi içerecek.Yeni Smart Stack Özelliği

Smart Stack ekranın altından yukarı kaydırarak eriştiğiniz aktif uygulama widget'larının yuvarlanan listesi bazı güncellemeler alıyor. Artık sadece aktif uygulamalar değil, Smart Stack, yağmur yağmadan önce yağış uyarıları veya seyahat ederken çeviri widget'ı gibi zamana duyarlı widget'ları içerecek. Live Activities ve Check In de Smart Stack’e ekleniyor. Apple ayrıca üçüncü taraflara Smart Stack'e erişim hakkı veriyor, örneğin Uber'inizin gelmeye başladığında sizi uyaracak.

Fotoğraflar İçin Yeni Makine Öğrenimi Modelleri

Fotoğraflar saat yüzünü beğenenler için de iyi haberler var. Makine öğrenimi modelleri artık size en iyi fotoğrafları bulmanıza yardımcı olacak arkadaşlarınızın ve ailenizin yüz ifadelerini ve görüntü kompozisyonlarını tanımlayarak puanlayacak. Ayrıca onları otomatik olarak kırpacak ve çerçeveleyebilecek.