Marvel Evreninin Hikayeleri Artık Apple Vision Pro'da Gelecek Bu

Apple Vision Pro ve Marvel Heyecan Verici Etkileşimli Hikaye
T eknoloji dünyasında heyecan verici bir gelişme yaşanıyor. Apple'ın AR/MR (Artırılmış Gerçeklik/Karma Gerçeklik) gözlüğü Vision Pro üzerinde gerçekleşecek bir etkileşimli hikaye ile Marvel ve Industrial Light & Magic, yepyeni bir eğlence deneyiminin kapılarını aralıyor.

Kısa interaktif deneyimlere ilgi duyanlar için bu gelişme oldukça heyecan verici. Apple Vision Pro, Marvel Studios ve ILMImmersive tarafından geliştirilen "What If...? An Immersive Story" ile gerçeklik ve sanal gerçeklik arasında benzersiz bir köprü kuruyor. Bu etkileşimli hikaye, Disney+'ın What If...? dizisinden esinlenerek, MCU (Marvel Sinematik Evreni) hayranlarını ikonik ve yeni mekanlarda unutulmaz bir deneyime davet ediyor.


Apple Vision Pro ve Marvel Heyecan Verici Etkileşimli Hikaye - 2Bu etkileşimli hikaye hakkında henüz tam detaylar verilmese de, oyuncuların "büyülü sanatları öğrenecekleri" belirtiliyor. Bu, Dr. Strange'in akla gelmesine sebep oluyor ve belki de oyuncular Marvel evreninin ikonik karakterleriyle sanal ortamda etkileşime geçebilecekler. Yayınlanan tanıtım metni, oyuncuların nefes kesen çevrelerde dolaşacaklarını ve MCU'nun ikonik mekanlarında yer alacaklarını vaat ediyor. Acaba Tony Stark ve ekibiyle sanal ortamda birlikte shawarma siparişi verebilecekler mi?

Bu türden bir deneyimin demosunu oynamamış olsam da, Vader Immortal serisi ve benzeri yapımları deneyimledim ve hepsinden büyük keyif aldım. Oyunları ve televizyonu bir araya getirerek oyuncuya özgürlük hissi vermek ve bu deneyimi yerine getirmek, gerçekten doğal bir evrim gibi görünüyor.

Bu projenin yönetmeni Dave Bushore'a göre bu başlık "hikayelerimizi anlatma şeklimizin bir sonraki evrimi" ve "hayatım boyunca beklediğim bir bakış açısı". Bu projenin senaryosunu David Dong ve Phil McCarty kaleme alıyor. Senaryo yazarları olarak en bilinen yapımları arasında David Sedaris'in bir makalesinden uyarlanmış kısa film bulunuyor. Projenin yönetici yapımcılığını üstlenen isimler arasında The Marvels ve X Men '97 gibi filmlerde yer alan deneyimli isimler bulunuyor.


Apple Vision Pro ve Marvel Heyecan Verici Etkileşimli Hikaye - 3

Marvel, oyuncuların rollerini tekrar canlandırması için henüz herhangi bir oyuncu açıklaması yapmamış olsa da, Jeffrey Wright'ın The Watcher rolü için geri dönmesi muhtemel görünüyor. What If...?, MCU'nun paralel evrenlerini inceleyen bir antoloji dizisi olup, eğer bir şeyler biraz farklı gelişmiş olsaydı MCU'da neler olabileceğine odaklanıyor. Bu oyun/deneyim, Apple Vision Pro'ya özel olacak ve "yakında" kullanıcılarla buluşacak.

Bu gelişme beni 3.500 dolarlık bir harcama yapmaya ikna etmese de, gelecekte neler olabileceğine dair heyecan verici bir işaret niteliğinde. Kim, Mandalorian gibi bir bölümü sanal ortamda "oynamak" istemez ki?

Bu gelişmeler teknoloji dünyasında yeni bir dönemin habercisi olabilir. Apple Vision Pro gibi AR/MR gözlükleri ve etkileşimli hikayeler, eğlence dünyasını tamamen yeni bir boyuta taşıyabilir. Biz de bu gelişmeleri heyecanla takip etmeye devam edeceğiz.


Apple Vision Pro ve Marvel Heyecan Verici Etkileşimli Hikaye - 4

Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ