Apple Vision Pro İle Job Simulator ve Vacation Simulator Şimdi VR'de!

Apple Vision Pro Gerçek VR Deneyimi İle Oyuncuların Favorisi
A pple Vision Pro, öncelikle bir üretkenlik aracı olarak pazarlansa da, aktif bir VR kullanıcısı size oyuncuların bu cihazları sattığını söyleyebilir. Apple'ın kulaklığı yüzlerce oyun erişimi sunuyor, ancak çoğunlukla hızlı ve düz iPad portları olarak gözünüzün önünde sanal bir ekran olarak ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, durum değişmeye başlıyor.

Geliştirici Owlchemy Labs, marka oyunlarından biri olan Job Simulator ve Vacation Simulator'ün artık Apple Vision Pro için mevcut olduğunu duyurdu. Bu iPad portları değil. Her iki oyun da Apple'ın kulaklığı için optimize edilmiş tamamen etkileyici VR deneyimleridir. Bu, kontrolün el ve göz takibine haritalandığı anlamına gelir. AVP'nin özel bir denetleyiciye sahip olmaması bazı önceden var olan VR oyunlarını kesinlikle engelleyebilirdi, ancak bu ikisi mükemmel çalışmalı.
Giriş yapmayanlar için, Job Simulator, VR alanında ilk "olması gereken" oyunlardan biriydi. Oyuncuları bir ofis kültürüne gönderen, bir masa tasarlamaları, kahve yapmaları ve çeşitli çılgınlıklara katılmaları gereken komik bir oyun. Vacation Simulator ise eğlenceyi denizaşırı tatillere uzatıyor, renkli bir sahil konumuna, resim performans yürüyüşlerine ve hatta örgü örmeye olanak tanıyor. Oyuncular ayrıca sahte bir jakuzide dinlenebilir, sahte bir denizde sıçrayabilir ve hatta sahte yoga yapabilir.

Job Simulator 20 Dolar ( 650 TL Türkiye Fiyatı ), Vacation Simulator ise 30 Dolar ( 950 TL Türkiye Fiyatı ) mal oluyor, bunlar Meta Quest Store ve Steam gibi rakip platformlardaki fiyatlarla aynı. Başlangıçtaki 3.500 dolarlık ( 113.000 TL Türkiye Fiyatı ) fiyatın ötesinde bir Apple Vision Pro vergisi ( Ne yazık ki ABD için geçerli )  olmadığını bilmek güzel.İlginç bir şekilde, geliştirici Owlchemy Labs aslında Google tarafından satın alınmıştır ve VR yarışında gerçekten bir atı yoktur. Apple Vision Pro için oyunlar ve benzersiz deneyimler ortaya çıkmaya başlıyor. 30 Mayıs'ta piyasaya sürülecek Marvel'ın What If...? temelli etkileşimli bir hikaye ve bu haftanın başlarında platforma giren masaüstü RPG oyunu Demeo gibi. Kulaklığın satış rakamları pek parlak olmamıştı, bu nedenle şirketleri platform için yazılım geliştirmekten vazgeçirip vazgeçirmeyeceğimizi göreceğiz.

Apple Vision Pro ile gerçek VR deneyiminin tadını çıkarmak için heyecan verici bir dönemdeyiz. Gelişmeleri takip etmeye devam edin!