8BitDo ile Apple Vision Pro Uyumlu Yeni Oyun Kumandaları ve Klavyeler

Apple Vision Pro 8BitDo Kontrolcü Uyumlu Oyun Deneyimi
A pple Vision Pro, göz izleme/el jesti girişi kombinasyonu ile menülerde gezinmek için fantastik olsa da oyun oynamak için pek uygun değil. Ancak, 8BitDo tarafından yapılan bir duyuru, bir dizi denetleyici için Vision Pro uyumluluğunu duyurarak bu durumu değiştiriyor.

Apple tarafından resmi olarak desteklenen bu aksesuarlar, Bluetooth bağlantısı yapar yapmaz çalışmalılar. Toplamda sekiz cihaz, Apple onayına sahip. Bu cihazlardan biri de 8BitDo'nun Ultimate Bluetooth Kontrolcüsü, ki bizim tarafımızdan neredeyse kusursuz bir oyun kumandası olarak adlandırılmıştı.

Diğer uyumlu cihazlar arasında çeşitli SN30 Pro kontrolcüsü sürümleri, Lite 2 ve NES ilhamlı N30 Pro 2 bulunmakta. Entegrasyon sadece oyun kumandaları için değil, 8BitDo ayrıca Retro Mekanik Klavye için AVP uyumluluğunu duyurdu. Elbette, Vision Pro, çoğu Bluetooth klavye ile doğrudan uyumlu.

Bu oldukça önemli bir gelişme çünkü medya tüketimi, Vision Pro deneyiminin en iyi yanlarından biri. Video oyunları da buna kesinlikle dahil. Hemen hemen her iPad oyunu cihazda çalışıyor. Eğer dev bir sanal ekranda Cut the Rope oynamak sizin için yeterli değilse, kulaklık ayrıca Xbox Cloud Oyunları ve Nvidia GeForce Now'a da erişim sağlıyor.

8BitDo, geçen yıl Apple cihazları için resmi kontrolcü desteğini duyurmuştu, ancak bu genellikle akıllı telefonlar, tabletler ve Mac bilgisayarlar içindi. Entegrasyon, yeni kontrolcü yazılımı ve Apple'ın son iOS 16.3, iPadOS 16.3, tvOS 16.3 ve macOS 13.2 güncellemeleri sayesinde gerçekleşmişti. iPhone'lar ve iPad'lerle çalışan tüm aksesuarların Vision Pro ile de çalıştığı görünüyor.

Bu gelişmeler, Vision Pro'nun kullanıcı deneyimini daha da zenginleştiriyor ve oyunseverler için büyük bir avantaj oluşturuyor.


Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT