Apple ve OpenAI İşbirliği ChatGPT'nin iOS 18 Entegrasyonu

Apple ve OpenAI ChatGPT Yeni Entegrasyonu Çığır Açacak
A pple Worldwide Developers Conference (WWDC) etkinliğinde, teknoloji devi Apple'ın OpenAI ile işbirliği yaparak ChatGPT'yi iPhone ve diğer cihazlara getireceği duyuruldu. Gelen bilgilere göre, GPT 4o bulut tabanlı Apple Intelligence sorgularını iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia'da güçlendirecek.


Apple ve OpenAI ChatGPT Yeni Entegrasyonu Çığır Açacak - 2

Apple'ın yazılım mühendislerinden Craig Federighi tarafından yapılan açıklamalara göre, yeni yapay zeka destekli Siri, kullanıcının izniyle ChatGPT'nin bilgi tabanına erişebilecek ve "yardımcı olabileceği durumlarda" kullanabilecek. Örnek olarak, belirli malzemelerle hazırlanmış zahmetli bir yemek için menü fikirleri isteme veya yüklenen bir resimdeki belirli bir detay veya renk düzenlemesine dayalı olarak dekorasyon önerileri isteme gibi durumlar gösterildi. Ayrıca Siri'den belgeler, sunumlar ve PDF'ler hakkında da soru sorulabilecek.

ChatGPT'nin yeni "Compose" özelliği, Apple'ın genel yazı araçlarıyla entegre olacak. Apple, örneğin çocuğun belirli ilgi alanlarını içeren özel bir yatma öyküsü oluşturma örneği verdi. Önemle belirtilen nokta ise, "önemli bilgileri hatalara karşı kontrol etmeniz gerekeceği" oldu.Apple, ChatGPT'ye hesap oluşturmadan ücretsiz erişebileceğinizi ve şirketin isteklerinizin ve kullanıcı bilgilerinizin kaydedilmeyeceğini söylüyor. Eğer zaten ChatGPT'ye aboneyseniz (Plus, Teams veya Enterprise), hesabınızı bağlayabilecek ve Apple Intelligence deneyimleri aracılığıyla ek ücretli özelliklere erişebileceksiniz. Apple, kullanımının kontrolünün sizde olacağını ve her bulut tabanlı ChatGPT isteği için açık izin vermeniz gerekeceğini vurguladı.

ChatGPT entegrasyonu, iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia'da kullanıma sunulacak, ancak OpenAI özelliklerinin "bu yılın ilerleyen zamanlarında" gelmesi bekleniyor. Apple, gelecekte diğer yapay zeka modelleri için de destek ekleyeceğini belirtti ve bunun açık bir şekilde OpenAI ile uzun vadeli bir özel anlaşması olmadığını doğruladı.


Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ