En Son Hukuk Mücadelesi Apple ve Epic Games Gelişmeleri

Apple ve Epic Games Hukuk Mücadelesi Son Gelişmeler
A pple ve Epic Games Arasındaki Hukuk Mücadelesi

Teknoloji dünyasının dev firmaları Apple ve Epic Games, uzun süredir devam eden hukuk mücadelelerine bir yenisini eklediler. California'da bulunan bir mahkemeye yapılan başvurular, iki şirket arasındaki gerilimi bir kez daha gün yüzüne çıkardı.

Epic Games, 2021 yılında aldığı bir kararın ihlal edildiğini iddia ederek Apple'ı mahkemeye taşıdı. Şirket, Apple'ın App Store uygulama mağazası politikalarının ihlal edildiğini öne sürdü ve bu durumun kendilerinin karlılığını artırmak adına yapıldığını iddia etti.

US District Judge Yvonne Gonzalez Rogers tarafından verilen bir karar, Apple'ın geliştiricilere dış ödeme yöntemleri sunmasını zorunlu kıldı. Bu sayede geliştiriciler, App Store ve uygulama içi satın almalar için %30'a kadar varan komisyonları ödemekten kaçınabileceklerdi. Ancak Apple, geliştiricilere dış web sitelerine bağlantı verme ve alternatif ödeme seçenekleri sunma konusunda onay almayı ve bu işlemler için %12 27 arasında komisyon ödemeyi zorunlu kılan yeni App Store kuralları getirdi. Epic Games, bu adımların alternatif ödeme seçeneklerini "ticari olarak kullanılamaz" hale getirdiğini iddia etti.

Apple ise mahkemeye yaptığı açıklamada, kararın amacının alternatif satın alma seçenekleri hakkında bilgi vermek olduğunu ve kendi platformunun, araçlarının ve kullanıcı tabanının erişimine dair ticari şartları dikte etmek olmadığını belirtti.

Bu son gelişmeler, Apple ve Epic Games arasındaki hukuk mücadelesinin halen devam ettiğini ve teknoloji dünyasının en büyük oyuncularının kendi çıkarları için sıkı bir mücadele içinde olduğunu gösteriyor.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ