iOS 17.5.1 Güncellemesi Fotoğrafların Tekrar Görünmesi Hatası Çözüldü

Apple iOS 17.5.1 Güncellemesi Fotoğraf Sorunu Çözüldü
A pple, geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan garip bir hatayı ele almak üzere iOS (ve iPadOS) için bir güncelleme yayınladı. iOS 17.5'in piyasaya sürülmesiyle birlikte, bazı kullanıcılar silinen fotoğrafların Fotoğraflar kütüphanesinde tekrar göründüğünü fark etti şimdi ise iOS 17.5.1 bu sorunu çözmeyi vaat ediyor. Apple'ın belirttiğine göre, güncelleme "veritabanı bozulması yaşayan fotoğrafların, silinmiş olsalar dahi Fotoğraflar kütüphanesinde tekrar görünmesi gibi nadir bir sorunu ele alıyor."


MacRumors'ün belirttiği üzere, bazı Reddit kullanıcıları sadece haftalar önce değil, aylar ve yıllar önce silinmiş fotoğrafların cihazlarına geri döndüğünü fark etmişler. Gerçekten de, bir kişi 2010 yılına ait fotoğrafların sanki yeni çekilmiş gibi kütüphanesinde belirdiğini rapor etmiş.

Apple, geleneksel olarak, iOS 17.5.1 güncelleme notlarında verilen ayrıntılardan başka bilgi sunmadı, ancak bu hatanın ilk başta nasıl ortaya çıktığı hakkında başka ayrıntıları olup olmadığını öğrenmek için ilgili kişilere ulaşıyoruz. Bu sırada, iPhone'unuzu veya iPad'inizi şimdi güncellemek iyi bir fikir olabilir.Bu güncelleme, fotoğraf yönetimiyle ilgilenen milyonlarca iPhone ve iPad kullanıcısını etkileyebilecek ciddi bir hatayı ele alıyor. Apple'ın hızlı bir şekilde bu sorunu çözmeye odaklanması ve kullanıcılarını bu tür endişelerden korumak için yaptığı çaba, markanın güvenilirliği ve güvenlik odaklı yaklaşımını bir kez daha ortaya koymaktadır.

Editörün Notu Her zaman olduğu gibi, son güncellemelerinizi yüklemenizin ve cihazınızın en güncel yazılım sürümüne sahip olmasının önemli olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu tür düzeltmeler, kullanıcıların cihazlarını güvende tutmalarına yardımcı olabilir.