Apple App Store'da Emülatör Uygulamalarına Kapı Açıyor | Teknoloji

Apple App Store'da Emülatörler İçin Yeni Dönem | Oyun
A pple'a dair heyecan verici haberlerimiz var. Apple'ın geliştirici yönergelerini güncellediğini ve artık müzik yayını uygulamalarının dış web sitelerine bağlantı sağlayabileceğini duyurduğunu biliyor muydunuz? 9to5Mac'in fark ettiği güncellemeye göre, retro oyun konsolu emülatör uygulamaları artık App Store'a hoş geldiniz diyor. Bu da demek oluyor ki, artık bu tür uygulamalar indirilebilir oyunlar sunabilecek. Ayrıca, Apple'ın geliştiricilere gönderdiği bir e posta ile emülatörlerin pazar yerinde oluşturulabileceği ve sunulabileceği onaylandı.

Bu güncelleme öncesi, emülatör yazılımlarının App Store'da yer almasına izin verilmiyordu ve geliştiriciler kullanıcıların iOS cihazlarına bu tür uygulamaları yüklemeleri için genellikle jailbreak yapmaları ve yan yükleme araçları veya yetkilendirilmemiş alternatif uygulama mağazalarından indirmeleri gerekiyordu. Bu kural güncellemesi, kullanıcıların tüm bu zorluklardan kaçınmalarına imkan tanıyarak iOS'a daha fazla Android emülatör getirebilir.

Ancak Apple, geliştiricilere "uygulamadaki bu tür yazılımlardan sorumlu olduğunuzu, bu yazılımların bu yönergeler ve tüm ilgili yasalara uygun olduğundan emin olmak dahil" uyarısında bulunuyor. App Store'da emülatörlerin hoş geldiniz demesi, bununla birlikte korsan oyunlara izin verildiği anlamına gelmiyor. İndirilebilir oyunlar sunan herhangi bir uygulama, geliştiricisinin hak sahibi olmadığı oyunları sunmak da dahil olmak üzere bu kuralı ihlal ediyor. Dolayısıyla, belirli konsolların hayranları, şirketlerinin iOS için resmi emülatörler yayınlama planları olduğunu ummaya devam etmek zorunda kalacak.

Apple'ın geliştirici yönergelerindeki bu son değişikliklerin, büyük teknoloji şirketlerinin anti rekabetçi uygulamalarını hedefleyen AB'nin Dijital Pazarlar Yasası düzenlemesinden kaynaklandığı söylense de, emülatörlerle ilgili yeni kural tüm dünya genelindeki tüm geliştiricilere uygulanıyor.

Bu güncellemeler, başta geliştiriciler olmak üzere oyunseverler için oldukça heyecan verici bir gelişme. Apple'ın App Store'daki kapsamlı düzenlemeleriyle birlikte teknolojik gelişmeleri takip edenler için yeni bir kapı aralanmış gibi görünüyor. Bu gelişmelerle birlikte, mobil oyun ve emülatör dünyasında daha fazla yenilik ve fırsatın kapısının aralanmasını bekleyebiliriz.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ