Claude 3.5 Sonnet: Yapay Zeka Teknolojisi Güncelleme Detayları

Anthropic'in Yenilikçi Chatbot'u Claude 3.5 Sonnet İle Tanışın
A nthropic, son modeli Claude 3.5 Sonnet'i ortalama ilişki, espriler ve karmaşık talimatları anlama konusunda bir adım ileriye taşıdığını iddia ediyor. Şirketin bu yeni chatbot'u, kendi iddialarına göre daha doğal bir tonla yazabiliyor ve mezuniyet düzeyinde mantık yürütme, lisans düzeyinde bilgi ve kodlama becerisi konularında endüstri rekorları kırıyor. Ayrıca, görsel girdiyi yorumlama konusunda Claude 3.0 Opus'tan daha başarılı olduğunu iddia ediyor.

Claude'un güncellemesiyle birlikte Artifacts adlı yeni bir çalışma alanı da sunuldu. Kullanıcılar, chatbot'u metin belgeleri, kod veya web tasarımları oluşturmak için çalıştırdıklarında, ayrılan bir pencerede Claude'un her güncellemesini görebilecekler.


Anthropic'in Yenilikçi Chatbot'u Claude 3.5 Sonnet İle Tanışın - 2

Şirket, Artifacts'ı, Claude'u geniş bir ekip işbirliği alanı haline getirme yolunda bir ilk adım olarak görüyor. Yakın gelecekte şirketlerin, Claude'un bir talebe göre çalışan takım arkadaşı olarak görev yaptığı bir ortak alan oluşturabileceğini belirtiyor.

Claude 3.5 Sonnet, şu anda web sitesi ve Claude iOS uygulaması üzerinden denenebilir durumda. Ayrıca, Anthropic API, Amazon Bedrock ve Google Cloud'un Vertex AI platformları üzerinden erişilebilir durumda. Yeni modelin maliyeti ise önceki modele olduğu gibi, giriş token'ları için 3 $ ve çıkış token'ları için 15 $ olarak belirlenmiş durumda.

Bu yeni gelişmelerle birlikte Anthropic, gelişmekte olan yapay zeka teknolojisi ve iş birliğine odaklı çalışma modelleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Yüksek performans, hız ve kullanıcı dostu yapısıyla, Claude 3.5 Sonnet, yapay zeka teknolojilerinin gelecekteki kullanım alanlarına ışık tutabilecek potansiyele sahip gibi gözüküyor.

Bu blog yazısında Anthropic'in yapay zeka teknolojisi alanındaki son gelişmelerini belirtmeye çalıştık. Şirketin Claude 3.5 Sonnet'inin, yapay zeka dünyasında yaratacağı etkiyi ve gelecekteki potansiyel kullanım alanlarını takip etmeye devam edeceğiz.