Android Auto'ya Angry Birds ve Diğer Oyunlar Geliyor! Trafikte Eğlence

Android Automotive OS için Google Cast Özelliği Geliyor
G oogle, Android for Cars'a yeni bir güncelleme getireceğini duyurdu. Bu güncelleme ile birlikte araç tabanlı işletim sistemi, yeni uygulamalar, ekran aktarımı ve daha fazlası alacak. Bu yenilikler Google I/O 2024 etkinliğinde duyuruldu.

Öncelikle, belirli araba modellerine Max ve Peacock gibi yeni eğlence uygulamaları eklenecek. Bu uygulamalar, yolculuk sırasında yolcuların vakit geçirmesine olanak tanıyacak. Hangi marka ve modellerin bu güncellemeyi alacağı henüz açıklanmadı, ancak bu platformu kullanan onlarca önemli araba modeli bulunuyor. Yine de, daha fazla eğlence seçeneği her zaman iyi bir şeydir.


Android Auto'ya Angry Birds gibi oyunlar da eklenecek bu, trafikte sıkışıp kalanlar için başka bir oyun seçeneği sunacak. Bu efsanevi kuş fırlatma simülatörü, platformdaki en bilinen oyun markası olabilir. Android Auto'nun diğer oyunları arasında UFO'yu yerleştirme ve Zoo Boom gibi oyunlar bulunuyor.

Android Automotive OS kullanan arabalara, yakında telefon ve tabletlerden içerik aktarmalarına izin verecek Google Cast özelliği eklenecek. Bu özelliği ilk olarak Rivian modelleri alacak, daha sonra diğer üreticiler de eklenecek.Google, Android Auto için yeni geliştirici araçları da sunuyor. Böylece insanlar, yeni uygulamalar ve deneyimler oluşturmayı daha kolay bir hale getirebilecek. Ayrıca, mevcut mobil uygulamaları kolayca araba için uygun deneyimlere dönüştürmeyi sağlayacak yeni bir program da duyuruldu.

Android Auto, araba tabanlı işletim sistemleri konusunda adeta standart haline geliyor. Ayrıca Google, etkinlikte bu işletim sistemine uyumlu 200 milyon aracın şu anda yollarda olduğunu duyurdu. Platformdaki son güncellemeler, kullanıcılara anında EV batarya seviyelerini kontrol etme ve yoldayken Zoom görüşmeleri yapabilme imkanı sunuyor.

Google I/O 2024 etkinliğindeki tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz!iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT

Lucid Motors İş Gücü Kesintisi ve Otomotiv Endüstrisinde Zorluklar

Melih ÖZKAŞ