Amazon'un Sinyal Mesajı Kullanımı FTC Kartel Soruşturması

Amazon Signal İddiaları Kartel Davalarında Gizli İletişim!
F ederal Ticaret Komisyonu'nun (FTC) Amazon'a yönelik kartellerle mücadele davası kapsamında incelediği mahkeme belgelerine göre, şirketin iletişimlerini gizlemek amacıyla Signal'in mesajları yok olma özelliğini kullandığı iddia ediliyor. FTC, soruşturma altında olduğunu bildirdiği ve iletişimleri saklamasını istediği halde, perakendeci şirketin iletişimleri otomatik olarak silmeye devam ettiğini iddia ediyor. Kurucu ve eski CEO Jeff Bezos ile mevcut CEO Andy Jassy, suçlananlar arasında bulunuyor.

FTC'nin belgesinde şunlar yer alıyor "Yıllardır, Amazon'un kurucu ve eski CEO'su Jeff Bezos dahil olmak üzere üst düzey yöneticileri, kartel davaları da dahil olmak üzere hassas iş konularını e posta yerine Signal şifreli mesajlaşma uygulaması üzerinden tartıştı."


FTC, Amazon'u veri işlemeyle ilgili belgeleri sunmaya zorlamak için federal hakimi göreve çağırıyor. Hükümet kurumu, perakendeci şirketin Signal kullanımını Mart 2022'den önce açıklamadığını ve gizli uygulamayı vurgulayan Wall Street Journal makalesinden önce duyurmadığını belirtiyor.

Otoritelerin dikkatini çeken bir nokta da, silinen mesajların içeriklerinin kurtarılmasının imkansız olduğunu, ancak uygulamanın kullanıcının yok olma özelliğini açıp kapattığını ya da silme süresini değiştirdiğini gösterdiği. Belgede ayrıca, "Silinmeyen mesajlardan, Amazon yöneticilerinin rekabetle ilgili iş konuları hakkında Signal'i kullandığı açıkça görülüyor" deniliyor.Bu konu, Silicon Vadisi'nde giderek yaygınlaşan bir iş uygulaması gibi görünüyor. Geçen yıl, ADA Google'ı, federal yasa kapsamında saklamak zorunda olduğu iç yazışmaları rutin olarak yok etmekle suçladı. Elon Musk, Twitter'ı satın almadan önce şirket adını X olarak değiştirirken, uygulama üzerinden gönderilen mesajları saklamak için Signal'in otomatik silme özelliğini kullanmakla suçlandı.

Washington Post'a göre, belgede ayrıca, Genel Danışman David Zapolsky, Tüketici İşleri'nin Eski CEO'su Jeff Wilke ve Küresel Operasyonlar'ın Eski CEO'su Dave Clark'ın bu uygulamada yer aldığı bildiriliyor.

Bu gelişmeler, teknoloji devleri arasındaki rekabet ortamının yanı sıra kartel davalarına ilişkin soruşturmaların artan önemine işaret ediyor. Amazon'un bu iddialara ilişkin açıklama yapmaması halinde, FTC'nin davasının nasıl sonuçlanacağı konusundaki merak da artıyor.

Bu gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz. Takipte kalın!Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ