Amazon Music ve Spotify Yapay Zeka Destekli Çalma Listesi Özellikleri

Amazon Music ve Spotify'nin Yapay Zekalı Çalma Listesi
A mazon Music ve Spotify, yapay zeka destekli bir çalma listesi özelliği sunmaya başlıyor. Şu an için Maestro, ABD'deki iOS ve Android kullanıcıları arasında küçük bir beta test grubuna sunuluyor.

Beta testine dahil olan kullanıcılar, uygulamanın en son sürümünü güncelledikten sonra Ana Ekran üzerinde Maestro'yu görebilecekler. Ayrıca, yeni bir çalma listesi oluşturmak için artı butonuna dokunarak bu özelliğe erişebilecekler.

Bu özelliğin temel fikri, doğal dil ipuçlarını kullanarak hayal edilebilecek her türlü çalma listesini oluşturmak. İpucunuz sesler, aktiviteler, duygular ve hatta emoji içerebilir. Amazon, Maestro'dan robot emojisi gibi sesleri içeren bir çalma listesi oluşturmasını isteyebileceğinizi öneriyor. Diğer önerilen ipuçları arasında "😭 ve 🍝 yemeği", "Bebeğimi deha yap", "Myspace dönemi hip hop" ve ilginç bir şekilde "Büyükbabalarımın aşık olduğu müzik" bulunuyor.


Bu fikirlerden hareketle, Maestro'nun neredeyse her türlü ipucuyla başa çıkabilecek şekilde hazır olduğu görünüyor, ancak Amazon, teknolojinin hala beta aşamasında olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, Maestro'nun her zaman hemen doğru sonuçlar vermeyebileceğini belirtiyor. Şirket, ayrıca ofansif dil ve uygunsuz ipuçlarını engellemek için önlemler aldığını belirtiyor.

Amazon, Maestro'yu zamanla daha geniş bir kitleye duyurmayı planlıyor. Şu anda Amazon Music Unlimited aboneleri, Maestro çalma listesini anında dinleyebilir ve daha sonra kaydedebilir veya arkadaşlarıyla paylaşabilirler. Prime üyeleri ve reklam destekli ücretsiz kullanıcılar, çalma listelerini kaydetmeden önce 30 saniyelik önizleme dinleyebilirler.Bu ayın başlarında Spotify, Premium üyeleri için İngiltere ve Avustralya'da benzer bir özellik olan AI Playlist'i tanıttı. AI Playlist, Maestro ile benzer bir şekilde çalışıyor.

Bu gelişmeler, online müzik platformlarının kullanıcı deneyimini kişiselleştirmek için yapay zekanın gücünü kullanma yönündeki artan ilgisini gösteriyor. İlerleyen günlerde, bu tür özelliklerin daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunulması bekleniyor. Bu gelişmelerin müzik dinleme deneyimimizi nasıl etkileyeceğini görmek için heyecanla bekliyoruz.

Bu yazımızda, Amazon Music ve Spotify'nin yapay zeka destekli çalma listesi özelliklerini ve bu teknolojilerin gelecekteki potansiyelini ele aldık. Sektördeki bu tür gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ