Amazon Prime Video Paketi ABD ve İngiltere'de Sonlandırıldı!

Amazon ABD ve İngiltere Prime Sadece Video Planını Kaldırdı
A mazon, ABD ve İngiltere’de, 2016 yılında başlatılan Prime Video tek başına kullanım planını sonlandırdı. Yeni kullanıcılara sunulan bu fırsat artık mevcut değil. Daha önce aylık 8.99 dolar (£5.99 İngiltere için aylık) olan bu plan yerine, kullanıcılar tam bir Amazon Prime üyeliğine yönlendiriliyor.

Prime Video planı, sekiz sene önce piyasaya sürülmüş ve o dönemde Netflix'in standart HD akışı için 9.99 dolarlık aylık abonelik ücretine karşı rekabet etmek amacıyla düşük bir fiyatlandırmayla sunulmuştu. Ancak bu seçenek, mobil cihazlardan kaydolmak artık imkansız hale gelmiş ve masaüstü bilgisayarlarda da Prime üyelik sayfasındaki "Daha fazla planı görüntüle" bölümünde bulunması giderek zorlaşmıştı.


Prime Video planı, bu uzun süre boyunca hiç fiyat artışı yaşamamış olmasıyla da dikkat çekmişti. Ancak şimdi artık tamamen kaldırılmış durumda. Yapılan açıklamalara göre, plan önce ABD'de kaldırılmış, bu hafta içerisinde de Amazon UK'den kaldırılmış.

Mevcut Prime Video tek başına planına sahip olan kullanıcıların abonelikleri hala devam edecek ancak bu planı iptal edip tam Prime üyeliğine geçenlerin tekrar bu plana dönme seçeneği bulunmuyor.Amazon'a konuyla ilgili ulaşan Engadget, bu değişiklik hakkında bilgi talep etti. Herhangi bir geri bildirim alındığında, bu makale güncellenecek.

Prime Video şu anda Fallout gibi yapımlara ev sahipliği yapıyor. Yakın zamanda yayınlanan bu yapım, The Last of Us tarzı video oyunu uyarlamalarının en iyi örneklerinden biri olarak kabul ediliyor.

Amazon'un bu değişiklikle ilgili detaylı bir açıklama yapması bekleniyor. Konu hakkında gelişmeleri takip ediyor olacağız.Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT