Alienware Yeni Nesil Ekranlar! 4K QD OLED ve 360 Hz Monitörler

Alienware'den Dünyanın İlk 4K ve 360Hz Oyun Ekranları
A lienware, 34 inçlik ultrawide QD OLED ekranının ardından, oyun içi görselleriiyileştirmeyi vadeden iki gelişmiş modelle geliyor 4K QD OLED ve 360Hz QD OLED monitörler. Şirket, bunları Las Vegas'ta düzenlenen CES 2024 etkinliğinde tanıttı ve her birini bir açıdan "dünyanın ilk"i olarak lanse ediyor.

İlk olarak Alienware 32 4K QD OLED (AW3225QF) var şirket bu monitörü "dünyanın ilk 4K QD OLED oyun monitörü" olarak adlandırıyor. Bu ekran, Dolby Vision HDR, kavisli bir panel ve 1000 nit'e kadar zirve parlaklık ile geliyor. AW3225QF ayrıca 240Hz doğal yenileme hızı, 0.03ms'lik gri gri tepki süresi ve NVIDIA G Sync uyumluluğuna sahip.

Karanlık siyah seviyeleri ve geniş renk kapsamı bekleyebilirsiniz. Aslında Alienware, standart bir resimden 10 kat daha koyu siyah vaat ediyor. Ayrıca, "daha önce bir ekranda hiç görülmemiş renklere" erişebileceğinizi iddia ediyor. Bu iddialı bir vaat gibi görünse de, kısa sürede öğreneceğiz. 11 Ocak'ta 1.200 dolarlık liste fiyatıyla satışa sunulacak.

Alienware ayrıca AW2725DF 360Hz QD OLED oyun ekranını duyurdu. İsminden de anlaşılacağı gibi, bu ekran şaşırtıcı derecede 360Hz doğal yenileme hızına sahip. Alienware burada başka bir rekorun kırıldığını iddia ederek bunu "dünyanın ilk" 360Hz QD OLED ekranı olarak tanıtıyor.

Ekran ayrıca "neredeyse anında piksel tepkisi" için 0.03ms gri gri tepki süresine ve VESA DisplayHDR True Black 400'e sahip. Monitör, AMD FreeSync Premium Pro ve VESA AdapativeSync teknolojileri ile geliyor. Ayarlanabilir stand, farklı kurulumlara uyum sağlamak için tamamen ayarlanabilir ve minimal hexagonal taban, masada aksesuarlar için ek alan sağlıyor.

27 inçlik AW2725DF, 11 Ocak'ta 900 dolara satışa sunulacak. Bu monitörlerin her ikisi de OLED yanıklığı için 3 yıllık sınırlı garanti ile birlikte geliyor, ki bu kesinlikle OLED ekranlarda bu sorunun artan riski göz önüne alındığında oldukça kullanışlı.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ