Alienware M16 R2 Yeniden Tasarlanmış ve Güçlendirilmiş | Oyun Laptopu

Alienware M16 R2 Oyun Laptopu Güncellemeleri | 2024 Modeli
A lienware Yeniden TDesigned for Gaming Yeni Alienware M16 R2

Alienware, geçen yıl tümüyle yeni bir m16 modelini piyasaya sürmesine rağmen, müşteri geri bildirimlerine cevap vererek 2024 için tamamen revize ettiği ve en popüler konfigürasyonlar için performansı optimize ettiği 16 inçlik oyun laptopunu tekrar tasarladı. CES 2024'ten önce yeni m16 R2'yi inceleme fırsatı buldum ve Alienware'in amaca yönelik daha çok yönlü yeniliğini beğenecek çok şey var.

2023 M16'dan farklı olarak, m16 R2, RTX 4070 ile sınırlandırılmış durumda ve üst düzey performansta düşüşe karşılık, daha şık ve hafif bir dizüstü bilgisayarla karşımıza çıkıyor. Ayrıca daha büyük 90 Whr batarya, daha ince kenarlar ve daha büyük bir dokunmatik panel de sunuyor. Bütün bunlar, %15 daha küçük bir boyutta.

Bu modelde yine ekran seçenekleri, 240Hz yenileme hızına sahip 1610 QHD+ panele kadar çıkacak, CPU seçenekleri de Intel'in en son Core Ultra H serisi işlemcileriyle güncellenecek. Aynı zamanda eski modelin termal raftan vazgeçilerek (ki bu, menteşeden öne uzanan büyük bir çıkıntıydı), Alienware, derinliğinde yaklaşık bir buçuk inç tasarruf sağladı ve soğutma sistemini %43 daha fazla hava akışı sağlayacak şekilde yeniden tasarladı. Yeni model, önemli ölçüde daha küçük olmasına rağmen, Ethernet, tam boy HDMI 2.1 jakı, iki adet USB Tip A 3.2 ve iki adet USB C (bunlardan biri Thunderbolt 4'ü destekliyor) dahil olmak üzere sağlam bir bağlantı noktası seçeneği sunuyor.

Ayrıca, yeni bir RGB aydınlatma döngüsü de dahil olmak üzere birkaç ince ama çok takdir edilen estetik değişiklik bulunuyor. Ayrıca laptop'un tüm ışıklarını anında kapatıp sistemi sessiz moduna alarak dikkat çekmemeyi tercih ederseniz, F2'ye basarak Alienware'in Stealth Mode'unu etkinleştirebilirsiniz. Bu küçük ama çok kullanışlı bir ek, istenmeyen dikkat çekmeyi kolayca önlemenizi sağlar.

Diğer küçük değişiklikler ve özellikler arasında, kullanıcı tarafından yükseltilebilir DDR5 RAM ve M.2 SSD'ler (her biri için iki yuva), yüz tanıma ve Windows Hello için FHD IR web kamerası ve iyileştirilmiş video konferans için yapay zeka destekli gürültü engelleme bulunuyor. Ek olarak, 2024 için tüm yeni Alienware dizüstü bilgisayarları, yükseltilmiş uzaktan alan mikrofonları, Wi Fi 7 desteği ve şirketin Command Center uygulamasının en son sürümü (6.1) alacak.

Ancak en önemlisi, yeni Alienware m16 R2, hareket halinde oyun oynamak için daha iyi tasarlanmış gibi hissettiriyor. Geçen yılki modele göre belki tam anlamıyla güçlü değil, ancak neredeyse 1.5 pound daha hafif (5.75 pound'a karşı 7.17 pound). Bu aynı zamanda daha iyi batarya ömrüne sahip olmalı, ve daha ince boyutları sayesinde taşınması daha kolay. Üst ve altta pürüzsüz mat alüminyum panellerle premium bir tasarım elde edersiniz. Eğer gerçekten büyük grafiklere sahip 16 inçlik ince ve hafif bir oyun dizüstü bilgisayar istiyorsanız, Alienware x16 her zaman tercih edilebilir. Bu model için tasarım değişikliği olmasa da 2024 için güncellenmiş özellikleri, RTX 4090'a kadar destek sunacak.

Yeni Alienware m16 R2, 11 Ocak'ta satışa sunulacak ve seçili konfigürasyonlar, bu çeyreğin ilerleyen dönemlerinde sunulacak daha fazla seçeneklerin yanı sıra 1.650 dolar fiyatla başlayacak.

Bu blog yazısı, Alienware'un yeni m16 R2 oyun laptopuyla ilgili son gelişmeleri sizinle paylaşmak için hazırlanmıştır. Umarım bu yazı, sizin için bilgilendirici ve ilgi çekici olmuştur. En son haberleri takip etmek için bizi takip etmeye devam edin.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ