Alienware'ın Muhteşem QD-OLED Monitörleri İnceleme | AW3225QF

Alienware 32 İnçlik 4K QD OLED Oyun Monitörü İncelemesi
A lienware'ın önceki amiral gemisi oyun monitörü, 34 inçlik ultrawide QD OLED, gerçekten de muhteşemdi. İnanılmaz kontrastı, cesur renkleri ve hızlı yenileme hızıyla gördüğüm en iyi ekranlardan biriydi. Bu yüzden Alienware'ın takip modellerinin (Samsung'un dev 55 inçlik Odyssey Ark'ıyla yaptığı gibi) daha büyük olmaması şaşırtıcı oldu. Bunun yerine, 32 inçlik 4K QD OLED ve 27 inçlik 1440p model ile daha küçük boyutlara geçtiler. Bu yılın hedefi, daha fazla talep eden oyun severleri memnun etmekti, bu da devasa ekranlara hızlı bir şekilde yarışmadan kaçınıp (ki LG'nin yakın zamanda çıkardığı 49 inçlik Ultragear gibi rakipleri de var) daha akıcı oyun deneyimi için daha hızlı yenileme hızları sunmak anlamına geliyordu.

Alienware'ın 1.299 dolarlık 32 inçlik QD OLED monitörü, birkaç aydır test ettiğim bir ürün ve dikkat çekici özellikleri arasında bu boyuttaki ilk 4K ekranlardan biri olmasını 240Hz yenileme hızı sunması var. 27 inçlik model ise daha da hızlı, göz kamaştırıcı derecede 360Hz'ye ulaşıyor. Ortalama tüketici için bu sayılar muhtemelen pek bir şey ifade etmiyor. Ancak oyun severler için daha yüksek yenileme hızları, daha yüksek kare hızlarını etkili bir şekilde görebilme ve daha akıcı bir oyun deneyimi yaşama becerisi anlamına geliyor. Ayrıca rekabet avantajı da sağlayabilir Apex Legends'ta bir rakibi birkaç saniye önce fark edebilir veya Overwatch 2'de uzak mesafelerdeki bir raketi tespit etmek daha kolay olabilir.

Alienware'ın 32 inçlik 4K QD OLED modeli, oyun monitörleri arasında zirvenin temsilcisi olarak zengin renkleri, derin siyah seviyeleri ve etkileyici kontrastı ile dikkat çekiyor. Oyun oynarken sınıfının lideri 240Hz yenileme hızı sayesinde oyunlar ayrıca inanılmaz derecede pürüzsüz bir görünüme sahip.

Türkiye ye gelir mi fiyatı ne olur hep brlikte göreceğiz.


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ