Remedy Genişleyen Evreni | Oyun Dünyasında Yeni Bir Dönem

Alan Wake 2 Remedy Satış Rekorları Kıran Başarısı Projeleri
R emedy Entertainment'in uzun zamandır beklenen oyunu Alan Wake 2, çıkışının ardından büyük bir başarı elde etti. 2023 yılında piyasaya sürülmesinin ardından 1,3 milyon adet satış yaparak Remedy'nin en hızlı satan oyunu oldu. Bu başarı, Control oyununun ilk dört ayda yaptığı satışların üç katını geride bıraktı.

Alan Wake 2'nin bu yüksek satışları Remedy'nin genişlemesine büyük katkı sağladı. Remedy CEO'su Tero Virtala, "Alan Wake 2'nin başarılı lansmanı, Condor, Control 2 ve Max Payne 1 ve 2'nin yapım süreçlerine destek oldu ve bu projelerin 2024'ün ilk yarısında yeni aşamalara ulaşmasını bekliyoruz" dedi.

Ancak, bu başarıya rağmen şirketin henüz kar elde etmediği belirtildi. Virtala, "oyun, geliştirme ve pazarlama maliyetlerinin önemli bir kısmını karşıladı, ancak uzun vadeli satışlardan beklediğimiz büyük geliri elde edeceğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Alan Wake 2, oyuncuları 2010 yapımı orijinal oyunun ötesine götürerek Remedy'nin Connected Universe evrenine derinlemesine sokuyor. Oyuncular, canavarlar, hayaletler, şeytani tutsaklıklar, değişen gerçeklikler, kaya operaları ve doğaüstü cinayetlerle karşılaşıyor. Hikaye, yakın bir gelecekte Alan Wake 2'ye iki ücretli DLC ekleyerek devam edecek.

Control 2 ise bu evreni daha da genişleterek, Remedy hayranlarına önümüzdeki aylar ve yıllarda keyifle takip edecekleri birbirine bağlı doğaüstü içerik sunacak.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ